E. Heger: Diery v informačnom systéme Tiposu mohli slúžiť na legalizovanie príjmov z korupcie

Pridajte názor  
E. Heger: Diery v informačnom systéme Tiposu mohli slúžiť na legalizovanie príjmov z korupcie
Zdroj: TASR
Foto: TASR/Jakub Kotian


17. 4. 2019 - Podozrenia z legalizovania neidentifikovateľných príjmov cez štátnu lotériovú spoločnosť Tipos, ktoré boli včera zverejnené na portáli aktuality.sk sú vážnym spochybnením jej fungovania. Medzera v informačnom systéme Tiposu umožňovala anonymné vklady peňazí, ktoré sa neskôr bez použitia na stávkovanie mohli rozposielať na ľubovoľné účty.

„Tento prípad ukazuje, že zrejme došlo k zlyhaniu ochrany pred praním nezdanených, ale aj špinavých peňazí z korupcie na lokálnych úrovniach v našej krajine“ hovorí tieňový minister financií a hospodárstva OĽaNO a poslanec hnutia Eduard Heger. Štát sa tak podľa neho mohol nepriamo podieľať na legalizácii príjmov z trestnej činnosti tým, že si štátna firma neustrážila svoj hrací systém. Podľa jeho slov sa mohlo jednať práve o menšie sumy. Hoci Tipos priznal takúto chybu v systéme v minulosti, polícia nedávno prípad odmietla vyšetriť. Dôvod však verejnosti zatiaľ nie je známy.

"Je dôležité, aby zasiahli orgány činné v trestnom konaní, vyjasnili, čo sa stalo a následne príslušné inštitúcie, vrátane Tiposu, vyvodili dôsledky“ dodal Eduard Heger.TASR informoval poslanec Národnej rady SR Eduard Heger.