Mimoriadna 44. schôdza o odvolávaní Érseka sa nezačala ani na druhý pokus

Pridajte názor  Zdroj:

4. 4. 2019 - Poslanci boli opäť neuznášaniaschopní. V rokovacej sále sa tentoraz prezentovalo 58 zákonodarcov, o deväť menej ako pri prvom pokuse.

Mimoriadna 44. schôdza Národnej rady SR o návrhu opozície na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy a výstavby Arpádovi Érsekovi sa vo štvrtok ráno nezačala ani na druhý pokus. Poslanci boli opäť neuznášaniaschopní. V rokovacej sále sa tentoraz prezentovalo 58 zákonodarcov, o deväť menej ako pri prvom pokuse. Predseda parlamentu Andrej Danko rokovanie prerušil do 9:40.

Opoziční poslanci považujú za najzávažnejší dôvod na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy spôsob riadenia a kontroly výstavby úseku diaľnice D1 Lietavská Lúčka - tunel Višňové - Dubná Skala. Šéf rezortu dopravy je podľa navrhovateľov zodpovedný za stav cestnej a železničnej infraštruktúry, či služieb štátneho železničného dopravcu, ako aj za pasívny prístup k zlepšeniu dopravných služieb.

Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy a výstavby podpísalo tridsať poslancov za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutie Sme rodina, vrátane dvoch nezaradených.