Talianska miera nezamestnanosti vo februári vzrástla na 10,7 %

Pridajte názor  Zdroj:

1. 4. 2019 - Miera nezamestnanosti v Taliansku sa vo februári zvýšila na 10,7 %, uviedol taliansky štatistický úrad Istat.

Miera nezamestnanosti v Taliansku sa vo februári zvýšila na 10,7 %, uviedol taliansky štatistický úrad Istat. To je o 0,1 percentuálneho bodu viac než v januári. V medziročnom porovnaní miera nezamestnanosti klesla o 1,4 %.

Vo februári bolo v Taliansku bez práce 2,771 milióna ľudí. To bolo o 34.000 viac než v januári. Miera zamestnanosti zostala s 58 % stabilná.

Miera nezamestnanosti mladých ľudí dosiahla vo februári 32,8 %. To bolo o 0,1 percentuálneho bodu menej než v januári.

Podľa opozície je dôvodom rastúcej nezamestnanosti vládny balík schválený vlani v septembri, ktorého súčasťou sú opatrenia proti neistým pracovným pomerom. Tie firmám zdražili prijímanie zamestnancov na dobu určitú.

"Údaje o nezamestnanosti potvrdzujú, že stagnácia má naďalej negatívny vplyv na zamestnanosť. Počet záujemcov o prácu sa zvyšuje," uviedol obchodný zväz Confcommercio.

Taliansky premiér Giuseppe Conte potvrdil, že vláda tento týždeň schváli takzvaný "rastový dekrét" na podporu ekonomiky. Jej súčasťou budú opatrenia, ktoré majú pomôcť ekonomike dostať sa z recesie.