Firma EasyJet upozorňuje, že brexit pravdepodobne poškodí jej zisk

Pridajte názor  Zdroj:

1. 4. 2019 - Cestujúci zabrzdili rezervácie leteniek za situácie, keď je otázka budúcich vzťahov Británie a EÚ v slepej uličke.

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet upozornila, že blížiaci sa odchod Veľkej Británie z Európskej únie pravdepodobne poškodí jej zisk v druhej polovici jej finančného roka. Cestujúci totiž zabrzdili rezervácie leteniek za situácie, keď je otázka budúcich vzťahov Británie a EÚ v slepej uličke. EasyJet očakáva, že jeho výsledky za prvý polrok budú v súlade s plánom, ktorý predpokladá stratu pred zdanením v sume zhruba 275 mil. libier (GBP), ale výhľad pre šesť mesiacov do septembra je "opatrnejší".

George Salmon, analytik spoločnosti Hargreaves Lansdown, uviedol, že vzhľadom na to, že brexit "potenciálne ovplyvní cestovné predpisy a devízové trhy, zákazníci pochopiteľne čakajú na viac istoty, predtým ako si cesty rezervujú". Akcie EasyJet po tom, ako upozornila na možné horšie výsledky, v úvode londýnskeho obchodovania oslabili o 8,3 percenta. Akcie iných leteckých firiem a cestových spoločností tiež klesli. Firma IAG, ktorej patrí British Airways, klesla o dve percentá, a cestovná kancelária TUI stratila 2,5 percenta.