Renomia vstupuje na trh s hypotekárnymi a spotrebiteľskými úvermi

Pridajte názor  Zdroj:

26. 3. 2019 - Rozšírenie služieb súvisí s akvizíciou spoločnosti HypoHouse.

Poisťovacia maklérska spoločnosť Renomia kúpila na Slovensku spoločnosť HypoHouse. Vďaka akvizícii tejto spoločnosti špecializovanej na hypotéky Renomia rozšíri na slovenskom trhu svoje služby aj o oblasť hypotekárnych a spotrebiteľských úverov. Transakcia zapadá podľa vyjadrení spoločnosti do celkovej stratégie skupiny poskytovať komplexné služby firmám aj občanom.

Akvizíciou spoločnosti HypoHouse firma Renomia tak rozšíri svoj tím o hypotekárnych špecialistov a o služby klientom v oblasti hypotekárnych a spotrebiteľských úverov na bývanie. "Nové produkty využijú tak naši špecialisti na pobočkách Renomia či Renomia Benefit, ako aj členovia siete Renomia Network na Slovensku," povedal riaditeľ spoločnosti Renomia na Slovensku Martin Michal. Tím HypoHousu zostáva nezmenený a svoje služby bude poskytovať pod novou značkou Renomia HypoHouse.

Renomia Group je medzinárodná spoločnosť založená v roku 1993 v Českej republike, ktorá poskytuje komplexné služby v oblasti poistenia, risk managementu a financií tak firmám, ako aj domácnostiam. V roku 2019 spravuje poistné vyše 392 mil. eur a má vyše 1 500 spolupracovníkov. Služby klientom zaisťuje na celom svete, a to vďaka vlastným pobočkám v siedmich krajinách, partnerským sieťam či dlhodobej spolupráci s najväčšími svetovými maklérmi. Na Slovensku pôsobí od roku 2001.