Štátny tajomník MZVaEZ SR Lukáš Parízek sa stretne s podnikateľmi

Pridajte názor  Zdroj:

26. 3. 2019 - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek sa zúčastní v stredu 27.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek sa zúčastní v stredu 27. marca o 10.00 h v priestoroch Veľkej zasadacej miestnosti Úradu Banskobystrickej samosprávneho kraja v Banskej Bystrici na stretnutí s regionálnymi podnikateľmi. Cieľom stretnutia, ktorého hlavným organizátorom je Slovenská obchodná a priemyselná komora, je prezentácia nástrojov štátnej pomoci banskobystrickým podnikateľským subjektom, so zámerom zvýšiť ich exportný potenciál.

Štátny tajomník Lukáš Parízek bude na stretnutí prezentovať kompetencie a úlohy slovenskej ekonomickej diplomacie. Formy štátnej pomoci pre podnikateľov priblížia generálna riaditeľka Eximbanky SR Monika Kohútová, riaditeľka odboru podnikateľského centra MZVEZ SR Zlata Šipošová i regionálny odborný koordinátor Národného podnikateľského centra Slovak business agency. Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Železiarní Podbrezová Vladimír Soták priblíži skúsenosti spoločnosti s pôsobením na zahraničných trhoch.

TASR o tom dnes informovali z tlačového odboru MZVaEZ SR.