Nálada nemeckých podnikateľov sa po šiestich mesiacoch poklesu zlepšila

Pridajte názor  Zdroj:

25. 3. 2019 - Nemeckí manažéri mierne pozitívnejšie hodnotia súčasnú situáciu a ich očakávania na obdobie najbližších šiestich mesiacov sa výrazne zlepšili.

Nálada nemeckých podnikateľov sa po šiestich mesiacoch zhoršovania v marci zlepšila. Index dôvery podnikateľov, ktorý zostavuje mníchovský inštitút Ifo, posilnil na 99,6 bodu z februárovej úrovne 98,7 bodu. Nemeckí manažéri mierne pozitívnejšie hodnotia súčasnú situáciu a ich očakávania na obdobie najbližších šiestich mesiacov sa výrazne zlepšili. Celkovo index dôvery nemeckých podnikateľov prekonal očakávania ekonómov, ktorí prognózovali, že v marci bude stagnovať na úrovni 98,7 bodu.

Z nemeckej ekonomiky v posledných mesiacoch prišla séria údajov, ktoré boli sklamaním. Výkon hospodárstva krajiny brzdili jednorazové faktory súvisiace s novými emisnými štandardmi automobilov. Existujú pritom aj obavy v súvislosti s neistotou vyplývajúcou z brexitu a znepokojenie pre globálne obchodné spory. Celkovo sa však stav nemeckej ekonomiky považuje za dobrý.