MMF ocenil rozhodnutie Fedu, ktorý zastavil cyklus sprísňovania menovej politiky

Pridajte názor  Zdroj:

21. 3. 2019 - Medzinárodný menový fond (MMF) podporuje rozhodnutie americkej centrálnej banky (Fed) zastaviť zvyšovanie úrokových sadzieb.

Medzinárodný menový fond (MMF) podporuje rozhodnutie americkej centrálnej banky (Fed) zastaviť zvyšovanie úrokových sadzieb. Prerušenie sprísňovania menovej politiky je rozumným krokom vzhľadom na ekonomickú neistotu, uviedol hovorca MMF Gerry Rice.

"Vzhľadom na množstvo globálnych neistôt, ktorým čelí ekonomika USA, podporujeme, že Fed sa rozhodol byť trpezlivý pri určovaní budúcich zmien kľúčovej úrokovej sadzby," povedal Rice na pravidelnej tlačovej konferencii. "To, že Fed sa naďalej drží princípu rozhodovania na základe údajov a princípu jasnej komunikácie, podľa nás pomôže minimalizovať akékoľvek narušenia trhu a preliatia spôsobené jeho rozhodnutiami."

Fed v stredu (20. 3.) náhle prerušil svoj 3-ročný cyklus sprísňovania menovej politiky, keď uviedol, že v tomto roku nebude zvyšovať úrokové sadzby, a že v septembri zastaví znižovanie svojej bilancie.