Kurz eura klesol na 1,1320 USD/EUR

Pridajte názor  Zdroj:

14. 3. 2019 - Kurz spoločnej európskej meny rovnako ako britská libra vo štvrtok ráno mierne stratili. Dôvodom bolo posilňovanie dolára.

Kurz spoločnej európskej meny rovnako ako britská libra vo štvrtok ráno mierne stratili. Dôvodom bolo posilňovanie dolára. Euro sa ráno predávalo po 1,1320 USD, teda pri o niečo nižšom kurze ako v stredu (13. 3.) večer.

Európska centrálna banka (ECB) stanovila v stredu referenčný kurz na 1,1303 (v utorok: 1,1275) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,8847 (0,8869) eura.

Britskej libre sa aj napriek chaosu okolo brexitu darí prekvapivo dobre. V stredu sa voči doláru dostala na najvyššiu úroveň od vlaňajšieho júna a voči euru najvyššie od mája 2017. Experti to vysvetľujú averziou investorov voči neriadenému brexitu. Preto libra profituje z každého vývoja, ktorý znižuje pravdepodobnosť chaotického brexitu bez dohody s Európskou úniou (EÚ).

Britský parlament sa v stredu vyslovil proti neriadenému brexitu a libra následne posilnila. Neskôr však opäť klesla. Vo štvrtok má britský parlament hlasovať o posunutí brexitu, ktorý je naplánovaný na koniec marca.