HDP Francúzska sa v 1. kvartáli zníži menej, ako sa čakalo

Pridajte názor  Zdroj:

11. 3. 2019 - Francúzska centrálna banka v pondelok revidovala mierne nadol svoj odhad rastu druhej najväčšej ekonomiky eurozóny v prvých troch mesiacoch tohto roka.

Francúzska centrálna banka v pondelok revidovala mierne nadol svoj odhad rastu druhej najväčšej ekonomiky eurozóny v prvých troch mesiacoch tohto roka.

Podľa najnovšej prognózy centrálnej banky sa hrubý domáci produkt (HDP) Francúzska za tri mesiace do konca marca zvýši 0,3 %, a nie o 0,4 %, ako očakávala predtým. Dôvodom je spomaľovanie domáceho hospodárstva aj iných veľkých ekonomík.

Guvernér banky Francúzska Francois Villeroy de Galhau už koncom minulého týždňa avizoval revíziu smerom nadol, ktorá podľa neho odráža širšie spomalenie v celej Európe. Dodal však, že francúzska ekonomika tomu odoláva lepšie ako iné veľké hospodárstva euroregiónu.

Naznačuje to napríklad zvýšenie dôvery vo francúzskom výrobnom sektore vo februári o dva body na 101 bodov a stabilná hodnota indexu dôvery v sektore služieb, ktorý zostal na úrovni 101 bodov.