BMW bolo vlani najväčším automobilovým exportérom USA

Diskusia 1  Zdroj:

8. 3. 2019 - Nemecký koncern BMW oznámil, že vlani sa už piaty rok po sebe stal najväčším americkým automobilovým vývozcom podľa hodnoty.

Nemecký koncern BMW oznámil, že vlani sa už piaty rok po sebe stal najväčším americkým automobilovým vývozcom podľa hodnoty. Jeho fabrika v Spartanburgu v Južnej Karolíne v roku 2018 vyviezla 234.689 vozidiel radu X.

"Továreň Spartanburg napriek pretrvávajúcej neistote súvisiacej s obchodom a clami pozitívne prispieva k obchodnej bilancii USA," povedal pre agentúru Reuters výkonný riaditeľ BMW Manufacturing Knudt Flor.

Správa o exporte americkej dcéry BMW prichádza v čase, keď prezident Donald Trump pohrozil 25-percentnými sankčnými clami na dovážané autá a automobilové diely. Automobilky však varujú, že takéto dovozné clá môžu predražiť vozidlá a následne poškodiť americkú ekonomiku, keďže výrobcovia budú musieť prepúšťať, aby zachovali ziskovosť.

"Pozoruhodné partnerstvo medzi BMW a Južnou Karolínou prináša ovocie a dokazuje to aj fakt, že náš štát zostáva národným lídrom v exporte hotových osobných vozidiel," povedal minister obchodu Južnej Karolíny Bobby Hitt.