Ryanair rokuje o objednávke Airbusov pre Laudamotion

Pridajte názor  Zdroj:

6. 3. 2019 - Letecká spoločnosť Ryanair predbežne rokuje s koncernom Airbus o možnej budúcej objednávke na približne 100 lietadiel A321 pre svoju nedávno získanú rakúsku dcérsku spoločnosť Laudamotion.

Letecká spoločnosť Ryanair predbežne rokuje s koncernom Airbus o možnej budúcej objednávke na približne 100 lietadiel A321 pre svoju nedávno získanú rakúsku dcérsku spoločnosť Laudamotion.

Zatiaľ sa však Ryanair sústreďuje na prenájom starších lietadiel, povedal v stredu riaditeľ spoločnosti Michael O'Leary.

Írsky nízkonákladový dopravca, najväčší v Európe, sa tiež zaujíma o najnovší model Boeingu 737 MAX 10, keďže v jeho flotile majú drvivú prevahu Boeingy, ktoré kúpil za "dobrú cenu". Takéto podmienky však v súčasnosti neexistujú, skonštatoval O'Leary.

Akákoľvek budúca objednávka Airbusu A321 pre rakúsku dcéru by s najväčšou pravdepodobnosťou "zahŕňala minimálne 100 lietadiel". Presnejšie by malo ísť o 50 tzv. pevných objednávok a 50 predbežných objednávok, dodal O'Leary na okraj leteckej konferencie v Bruseli.