Británia sprísni tresty za zlé hospodárenie s dôchodkami zamestnancov

Diskusia 3  Zdroj:

10. 2. 2019 - Zamestnávateľom, ktorí nesprávne hospodária so zamestnaneckými dôchodkovými fondmi, hrozí väzenie až na sedem rokov, alebo neobmedzene vysoké pokuty.

Zamestnávateľom, ktorí nesprávne hospodária so zamestnaneckými dôchodkovými fondmi, hrozí väzenie až na sedem rokov, alebo neobmedzene vysoké pokuty. Ministerka práce Amber Ruddová v nedeľu ohlásila sprísnenie trestov, čím vláda reaguje na sériu previnení veľkých spoločností.

Británia už vyše roka sľubuje prísnejšie zákony o hospodárení s firemnými dôchodkovými fondmi po kolapsoch spoločností, ako Carillion alebo BHS. Ministri pôvodne navrhovali najviac dvojročné väzenie.

"Nedbalí, ktorí sa zahrávali s budúcnosťou ľudí, boli až príliš dlho beztrestní," napísala Ruddová v komentári pre týždenník Sunday Telegraph. "S cieľom zamedziť tejto ľahkovážnosti pri nakladaní s vašimi peniazmi, chcem úmyselné a nedbanlivé správanie sa v súvislosti s dôchodkovým systémom definovať ako trestný čin s odňatím slobody až na sedem rokov pre najhorších vinníkov. Súdom dáme právomoc ukladať neobmedzené - áno, neobmedzené - pokuty," cituje ju agentúra Reuters.