Huawei vyzýva USA a ďalšie štáty, aby predložili dôkaz, že firma predstavuje bezpečnostné riziko

Pridajte názor  Zdroj:

18. 12. 2018 - Vylúčenie spoločnosti Huawei pri uvádzaní telekomunikačných sietí piatej generácie na trh zvýši náklady a zabrzdí inovácie, uviedol predseda dozornej rady tejto firmy.

Predseda dozornej rady čínskeho výrobcu telekomunikačných zariadení Huawei vyzval USA, Austráliu a vlády iných krajín, aby poskytli dôkazy podporujúce tvrdenia, že tento technologický gigant predstavuje bezpečnostné riziko. Obvinenia voči najväčšiemu svetovému dodávateľovi sieťových zariadení pramenia z "ideológie a geopolitiky," posťažoval sa Ken Hu v utorok. Zároveň varoval, že vylúčenie firmy Huawei pri uvádzaní telekomunikačných sietí piatej generácie na trh zvýši náklady a zabrzdí inovácie.

Ak vlády majú dôkazy, "malo by sa to zverejniť", povedal Ken Hu americkým, európskym a ázijským novinárom, ktorých pozvali do sídla spoločnosti Huawei v rámci snahy zmierniť obavy, ktoré sú podľa firmy neopodstatnené.

Austrália a Nový Zéland zakázali používanie technológií firmy Huawei v G5 sieťach. USA a Taiwan tiež obmedzili používanie produktov spoločnosti Huawei a japonská agentúra pre kybernetickú bezpečnosť uviedla, že niektorí dodávatelia, vrátane firmy Huawei, ktorí sú považovaní za vysoko rizikových, budú vylúčení z vládneho obstarávania.