Svidnícka pôrodnica už neprijíma rodičky, podľa ministerstva má nemocnica opodstatnenie

Diskusia 1  Zdroj:

17. 12. 2018 - Rezort zdravotníctva v spolupráci so zdravotnými poisťovňami pracuje na projekte stratifikácie a s nemocnicou vo Svidníku počíta aj v budúcnosti.

V pondelok sa definitívne uzavrelo pôrodnícke oddelenie svidníckej nemocnice. Sieť nemocníc Svet zdravia o tom informovala v tlačovej správe. Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ) v reakcii zdôraznilo, že nemocnica vo Svidníku má v regióne svoje opodstatnenie. "Rezort v spolupráci so zdravotnými poisťovňami pracuje na projekte stratifikácie a s nemocnicou vo Svidníku počíta aj v budúcnosti," píše MZ. Stratifikácia má podľa rezortu priniesť skvalitnenie zdravotnej starostlivosti a posilnenie dlhodobej starostlivosti o pacienta.

Nemocnica vo Svidníku bude podľa rezortu patriť do minimálnej siete a bude lokálnou nemocnicou s dostupnosťou pacienta maximálne do 30 minút. Lokálna nemocnica, akou bude aj nemocnica vo Svidníku, bude musieť prevádzkovať interné lôžka, neurológiu, chirurgiu a oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny.

"Obavy o existenciu nemocnice vo Svidníku považuje rezort za absolútne neopodstatnené, nemocnica má v danom regióne svoje pevné a stabilné miesto,“ uzavrelo ministerstvo.