Ruská ropná firma Gazprom Nefť zvýšila zisk v 3. kvartáli o 70 %

Pridajte názor  Zdroj:

16. 11. 2018 - Tretia najväčšia ruská ropná firma Gazprom Nefť zvýšila v 3. kvartáli čistý zisk o 70 %. K výraznému rastu zisku prispela kombinácia vyššej produkcie a priaznivých kurzových vplyvov.

Tretia najväčšia ruská ropná firma Gazprom Nefť zvýšila v 3. kvartáli čistý zisk o 70 %. K výraznému rastu zisku prispela kombinácia vyššej produkcie a priaznivých kurzových vplyvov.

Čistý zisk spoločnosti Gazprom Nefť dosiahol v období od júla do konca septembra 132 miliárd rubľov (1,76 miliardy eur). Tržby sa zvýšili o viac než tretinu na 689,6 miliardy rubľov a zisk pred úrokmi, daňami a odpismi zaznamenal rast o 60 % na 246 miliárd rubľov.

Podľa spoločnosti zisk podporili vyššie ceny ropy, vyššia produkcia a pokles kurzu rubľa oproti doláru. Ropa sa obchoduje v dolároch, čo ruským firmám po konverzii tržieb na domácu menu zvyšuje zisky.

Čo sa týka ťažby, v porovnaní s 3. štvrťrokom minulého roka sa zvýšila o 1,5 %. Umožnila jej to júnová dohoda Ruska s členmi Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) o zmiernení pôvodných produkčných škrtov.