V októbri bolo cez portál slovensko.sk odoslaných vyše 1,7 milióna správ

Pridajte názor  Zdroj:

9. 11. 2018 - Viac ako 1,7 milióna správ bolo odoslaných prostredníctvom Ústredného portálu verejnej správy slovensko.sk v októbri.

Viac ako 1,7 milióna správ bolo odoslaných prostredníctvom Ústredného portálu verejnej správy slovensko.sk v októbri. Vyplýva to zo štatistík Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES). Médiá o tom informovala agentúra.

Je to o 104.000 správ viac ako v septembri a zatiaľ ide o najväčší nárast v roku 2018. „Do konca tohto roka by sme sa reálne vedeli priblížiť k 2 miliónom správ,“ uviedol generálny riaditeľ NASES Lukáš Sojka. V októbri agentúra zaevidovala 1,5 milióna vstupov do prostredia e-schránky.

V októbri poslali úrady viac ako milión rozhodnutí a občania a podnikatelia urobili prostredníctvom slovensko.sk viac ako 356.000 podaní. „Aj tieto čísla sú v porovnaní s ostatnými mesiacmi rekordné. V januári to bolo o 100.000 menej v prípade podaní a až o 300.000 menej v prípade rozhodnutí,“ uviedla NASES.

Na poštovom a nespotrebovanom papieri štát aj podnikatelia a občania s aktivovanou schránkou na doručovanie ušetrili za prvých desať mesiacov tohto roka viac ako 37 miliónov eur, z toho 4,4 milióna eur iba za predchádzajúci mesiac, uzavrela agentúra.