Dolár po kongresových voľbách v USA oslabil

Pridajte názor  Zdroj:

7. 11. 2018 - Predpokladá sa, že oslabenie americkej meny súvisí s neistotou v otázke, či sa Washington nedostane do politickej slepej uličky.

Dolár v reakcii na výsledky kongresových volieb v USA oslabil. Demokrati vo voľbách získali kontrolu nad Snemovňou reprezentantov a republikáni si udržali prevahu v Senáte. Americká mena si voči japonskému jenu odpísala 0,3 percenta a klesla na 113,09 JPY/USD. Euro oproti doláru stúplo o 0,5 percenta na 1,1485 USD/EUR. Predpokladá sa, že oslabenie dolára súvisí s neistotou v otázke, či sa Washington nedostane do politickej slepej uličky.

Konstantinos Anthis, šéf výskumu vo firme ADSS poskytujúcej finančné služby, uviedol, že pre amerického prezidenta Donalda Trumpa "určite nastanú ťažšie časy pri presadzovaní jeho legislatívnych iniciatív v Kongrese". Dodal však, že toto "by nemalo byť utlmujúcim faktorom pre samotný dolár z dlhodobého hľadiska". Anthis poznamenal, že pre dolár tento týždeň bude potenciálne dôležitejšie štvrtkové oznámenie Federálneho rezervného systému (Fed) o zámeroch v oblasti úrokových sadzieb. Hoci sa očakáva, že Fed sadzby nezmení, tvorcovia menovej politiky smerujú k tomu, že naznačia ďalšie zvýšenie na budúci mesiac.