Mesto získalo 28.500 eur na rekonštrukciu hasičskej zbrojnice

Pridajte názor  Zdroj:

29. 10. 2018 - Mesto Trebišov zrekonštruuje hasičskú zbrojnicu pre potreby Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) Trebišov.

Mesto Trebišov zrekonštruuje hasičskú zbrojnicu pre potreby Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) Trebišov. Na tento účel získalo dotáciu 28.500 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

Mesto uspelo so žiadosťou o dotáciu v rámci výzvy Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). "V súčasnosti sa do priestorov, kde je uložená technika, dostáva vlhkosť a chlad, čo nepriaznivo vplýva na materiálno-technické vybavenie, ale i na členov DHZ mesta Trebišov. Rekonštrukciou zbrojnice sa tak zabráni úniku tepla, a taktiež prenikaniu vlhkosti do garáže," uviedla Mištaničová o potrebe rekonštrukcie. Podľa predpokladov by sa malo zamedziť aj častému úniku tepla z kancelárskych priestorov, keďže v nich nie je funkčné kúrenie a využívajú sa iba elektrické ohrievače. Stavebnou obnovou zbrojnice bude objekt zároveň lepšie zabezpečený proti vniknutiu cudzej osoby a krádežiam.

"Vytvorenie adekvátnych priestorov pre umiestnenie už skôr získanej techniky – hasičské auto a protipovodňový vozík – výrazne napomôže rozvoju aktivít a terénnej činnosti dobrovoľných hasičov," konštatovala hovorkyňa.