Korekcia na trhu oholila Jeffa Bezosa o 9,1 miliardy dolárov

Diskusia 3  
Korekcia na trhu oholila Jeffa Bezosa o 9,1 miliardy dolárov
Zdroj: bloomberg
Foto: SITA/AP


11. 10. 2018 - A nielen jeho, 500 najbohatších na svete príde o 99 miliárd dolárov, ako informuje agentúra Bloomberg, napríklad Francúz Bernard Arnault má už polovicu tohtoročných ziskov zmazaných.

Pokles globálnych trhov ubral z bohatstva 500 najbohatších ľudí na svete 99 miliárd dolárov, čo je druhý najstrmší jednodňový pokles indexu Bloomberg Billionaires.

Zakladateľ firmy Amazon Jeff Bezos stratil 9,1 miliardy dolárov, viac ako ktokoľvek z indexu, keďže akcie on-line predajcu klesli najviac za dva roky. Pokles znížil čistú hodnotu Bezosovej firmy na 145,2 miliardy dolárov, čo je najnižšia hodnota od júla tohto roka.

Korekcia na trhu oholila Jeffa Bezosa o 9,1 miliardy dolárov

Majetok najbohatšej osoby v Európe, Bernarda Arnaulta, je menší o 4,5 miliardy, aktuálne jeho imanie dosahuje 66,9 miliardy dolárov, pretože akcie jeho luxusného impéria LVMH klesli po tom, čo spoločnosť potvrdila, že Čína sprísnila cezhraničné kontroly. Arnault tak prišiel o viac ako polovicu svojich ziskov za rok. Francúzsky magnát minulý piatok stratil 3,5 miliardy dolárov, keď sa v sociálnych médiách začali šíriť povesti o prísnejších hraničných kontrolách, ktorých cieľom je obmedziť neoprávnené dovozy tovaru ako sú kabelky značky Louis Vuitton a topánky značky Berluti.

Korekcia na trhu oholila Jeffa Bezosa o 9,1 miliardy dolárov

Celkom 17 ľudí stratilo viac ako 1 miliardu dolárov, pričom krvavý kúpeľ bolo rozdelený medzi sektory rovnomerne. Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway Inc. Patril k najväčším porazeným v percentuálnom vyjadrení, keď jeho čisté imanie kleslo o 4,5 miliardy dolárov, čo predstavuje prepad o 4,9 percenta. 67 najbohatších technologických titanov, vrátane Billa Gatesa a Marka Zuckerberga stratilo zo spoločného čistého imania 32,1 miliárd dolárov. Najviac asi smútia americkí miliardári, tí prišli o 54,5 miliardy dolárov, čo je viac ako v ktorákoľvek inej krajine zastúpenej v indexe.