USA možno uzatvoria obchodnú dohodu len s Mexikom

Pridajte názor  Zdroj:

21. 9. 2018 - Spojené štáty sa dostávajú "veľmi blízko" k tomu, že budú musieť pokračovať v dohode o voľnom obchode len s Mexikom bez Kanady.

Spojené štáty sa dostávajú "veľmi blízko" k tomu, že budú musieť pokračovať v dohode o voľnom obchode len s Mexikom bez Kanady. Vyhlásil to v piatok ekonomický poradca Bieleho domu Kevin Hassett.

Už zostáva len vyše týždňa do zverejnenia textu o aktualizácii Severoamerickej dohody o voľnom obchode (NAFTA), ktoré je naplánované na 1. októbra. Ale Spojené štáty a Kanada sa stále nedohodli na podmienkach, povedal Hassett pre televíznu stanicu Fox News Channel.

Podľa Hassetta rokovania s Kanadou pokračujú, ale aj termín uverejnenia textu dohody sa blíži. A to naznačuje, že USA budú nútené pokračovať ďalej len s Mexikom.

"Som trochu prekvapený, že Kanaďania sa ešte stále neangažovali," poznamenal Hassett, ktorý predsedá rade ekonomických poradcov v Bielom dome.

"Obávam sa, že politika v Kanade triumfuje nad zdravým rozumom," dodal Hassett, podľa ktorého je nový návrh dohody dobrý.