Výplatu sirotskej penzie uvoľní až potvrdenie o štúdiu

Pridajte názor  Zdroj:

19. 8. 2018 - V súvislosti so zastavením vyplácania sirotského dôchodku od júla tohto roka pre jeho poberateľov z dôvodu ukončenia vysokoškolského štúdia prvého stupňa na to upozornil hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Rozhodnutie o prijatí na vysokoškolské štúdium druhého stupňa nie je dostatočným dokladom pre uvoľnenie výplaty sirotského dôchodku. V súvislosti so zastavením vyplácania sirotského dôchodku od júla tohto roka pre jeho poberateľov z dôvodu ukončenia vysokoškolského štúdia prvého stupňa na to upozornil hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. "Výplatu sirotského dôchodku môže Sociálna poisťovňa uvoľniť až po predložení potvrdenia o štúdiu, ktoré študentovi-sirote potvrdí škola najskôr v deň zápisu na vysokoškolské štúdium," uviedol.

Potvrdenie o štúdiu je potom podľa hovorcu poisťovne potrebné obratom predložiť Sociálnej poisťovni, a to priamo ústrediu Sociálnej poisťovne alebo prostredníctvom ktorejkoľvek pobočky Sociálnej poisťovne."Následne bude študentovi uvoľnená výplata sirotského dôchodku spätne aj za prázdninové mesiace," dodal Višváder.