Z Neurochirurgickej kliniky LF UK chce odísť päť lekárov

Diskusia 1  Zdroj:

16. 8. 2018 - Nemocnica s lekármi, ktorí podali výpovede, intenzívne rokuje. Chce, aby svoje výpovede prehodnotili.

Päť lekárov z Neurochirurgickej kliniky v Nemocnici L. Dérera (Univerzitná nemocnica v Bratislave - UNB Kramáre) podalo výpovede. Správu ako prvá zverejnila televízia Markíza. Hovorkyňa UNB Eva Kliská túto informáciu agentúre SITA potvrdila. Dvaja z lekárov sú podľa nej atestovaní a traja sú bez atestácie.

Kliská uviedla, že nemocnica s lekármi, ktorí podali výpovede, intenzívne rokuje. Chce, aby svoje výpovede prehodnotili, pretože nemocnica má záujem vytvoriť podmienky na to, aby na klinike ostali.

"Prednosta Neurochirurgickej kliniky v Nemocnici akad. L. Dérera, ktorý je plne zodpovedný za jej chod a prevádzku, niekoľkokrát ubezpečil vedenie UNB, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti na pracovisku Neurochirurgickej kliniky Lekárskej fakulty UK, Slovenskej zdravotníckej univerzity a UNB je a i naďalej bude zabezpečené. Ďalej uviedol, že momentálne intenzívne rokuje o prijatí do zamestnania na klinike neurochirurgie s piatimi skúsenými atestovanými lekármi," dodala hovorkyňa.

Podľa Kliskej sa výpovede týkajú len lekárov. Sestry na klinike naďalej ostávajú a neevidujú od nich žiadnu výpoveď. V súčasnosti tu pracuje 20 lekárov, 44 zdravotných sestier a 13 zdravotníckych asistentov.