Česká skupina PPF má opäť záujem o Balkán, údajne chce získať United Group

Pridajte názor  Zdroj:

13. 8. 2018 - Investičná skupina PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera je po nedávnnom prevzatí balkánskych telekomunikačných operátorov stále pri chuti.

Investičná skupina PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera je po nedávnnom prevzatí balkánskych telekomunikačných operátorov stále pri chuti. A opäť by chcela investovať do juhovýchodnej Európy. Uviedol to server E15.cz, ktorý sa odvolal na miestne médiá. Podľa tých je česká skupina medzi záujemcami o prevzatie káblového operátora a mediálnej spoločnosti United Group.

PPF je podľa médií jedným z uchádzačov, ktorí budú tento týždeň rokovať o prevzatí United Group. V priebehu septembra by o novom vlastníkovi mala rozhodnúť aukcia. Cena by sa mala pohybovať okolo 3 miliárd eur.

United Group je najväčší káblový operátor v Srbsku, káblové siete prevádzkuje aj v Bosne a Hercegovine, v Čiernej Hore a Slovinsku. V Holandsku registrovaná spoločnosť vlastní aj niekoľko televíznych staníc vrátane spravodajskej televízie N1 TV, ktorá vysiela v Bosne a Hercegovine, Chorvátsku a Srbsku. Väčšinovým vlastníkom United Group je americká investičná spoločnosť KKR.

PPF odmietla potvrdiť či vyvrátiť, či sa na rokovaniach o prevzatí United Group zúčastní. "Špekulácie trhu nekomentujeme," reagovala na otázku E15.cz tlačová hovorkyňa skupiny PPF Zuzana Migdalová. Skupina sa už v marci dohodla na prevzatí stredoeurópskych a východoeurópskych telekomunikačných firiem, ktoré pôvodne patrili nórskemu Telenoru. Za mobilných operátorov v Maďarsku, Bulharsku, Čiernej Hore a Srbsku zaplatila 2,8 miliardy eur.