Vlani najviac zarábali v okrese Žiar nad Hronom, najmenej vo Veľkom Krtíši

Pridajte názor  Zdroj:

24. 5. 2018 - Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) v roku 2017 bola 914 eur.

Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) v roku 2017 bola 914 eur. Z územného hľadiska najvyššiu úroveň dosiahla v okrese Žiar nad Hronom (1028 eur), najnižšiu v okrese Veľký Krtíš (676 eur.)

Ako informovala Eva Hajová z odboru informatiky, registrov a informačných služieb Štatistického úradu SR v Banskej Bystrici, z hľadiska jednotlivých odvetví ekonomickej činnosti v BBSK sa najvyššia úroveň priemernej nominálnej mesačnej mzdy dosiahla v oblasti informácie a komunikácie, najnižšia v odvetví administratívne a podporné služby.

"Medziročne priemerná nominálna mzda najvýraznejšie vzrástla v oblasti informačných a komunikačných technológií, stavebníctve, ostatných činnostiach, ubytovacích a stravovacích službách. Naopak, najviac klesla v odborných, vedeckých a technických činnostiach a vo finančných a poisťovacích činnostiach," konštatovala Hajová.

Úroveň priemernej nominálnej mesačnej mzdy bola hneď po Žiari nad Hronom najvyššia v okrese Banská Bystrica (986 eur), Brezno (952), Žarnovica (943), Zvolen (929) a Banská Štiavnica (913). Najnižšia okrem okresu Veľký Krtíš v Rimavskej Sobote (713 eur).

Podľa Hajovej v rámci BBSK sa nachádzalo pod úrovňou priemernej mesačnej mzdy kraja osem okresov. V porovnaní s rovnakým obdobím roka predtým vzrástla o 4,7 percenta.