Čo je šťastie: V lotérii vyhral za týždeň hneď dvakrát

Diskusia 1  
Čo je šťastie: V lotérii vyhral za týždeň hneď dvakrát
Zdroj: pedestrian.tv;ČTK
Foto: YT/Noe Alford


15. 5. 2018 - Výhru v lotérii nestačil Austrálčan ešte ani poriadne osláviť, keď o niekoľko dní na to vyhral druhýkrát. Počas jediného týždňa získal takmer 2,5 milióna austrálskych dolárov (zhruba 1,58 milióna eur).

Minulý týždeň v pondelok asi štyridsaťročný Austrálčan, zo sydneyského predmestia Bondi, vyhral v lotérii milión austrálskych dolárov. V sobotu, v rovnakej stávkovej hre, nečakane zbohatol o ďalších 1,5 milióna.

"Hovoril som si, že je to príliš dobré, aby to bola pravda," povedal výherca zástupcom NSW Lotteries, štátnej lotérie Nového Južného Walesu. "Pravdepodobnosť, že vyhráte dvakrát za sebou v tak krátkom čase, je určite nulová. Hrozne rád by som dal ľuďom radu, ako v lotérii vyhrať, ale žiadnu nemám," dodal.

Na otázku, ako chce novo nadobudnuté peniaze minúť, odpovedal, že nebude "hlúpy" a peniaze investuje do nehnuteľností v Sydney, kúpi si ale aj nové auto a "samozrejme dovolenku v Honolulu".

Aká je pravdepodobnosť, že niekto v lotérii NSW vyhrá dvakrát počas jedného týždňa, nedokázala spoločnosť povedať. Pravdepodobnosť jednorazovej výhry je ale podľa nej jedna k 1,845 milióna. "Nepoznáme nikoho, kto by vyhral dvakrát počas jedného týždňa," povedal AFP hovorca NSW Lotteries Matt Hart. "Vieme o ľuďoch, ktorí vyhrali dvakrát za život, ale nie dvakrát za týždeň," dodal.