Nezamestnanosť v rámci OECD sa v januári medzimesačne nezmenila

Pridajte názor  Zdroj:

12. 3. 2018 - Januárová nezamestnanosť v krajinách Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj bola v priemere vo výške 5,5 %.

Priemerná nezamestnanosť v rámci členských krajín Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) sa v januári medzimesačne nezmenila a zostala na úrovni na 5,5 percenta. V eurozóne nezamestnanosť v januári tiež stagnovala vo výške 8,6 percenta. V rámci členov eurozóny výrazne klesla v Slovinsku, a to o 0,3 percentuálneho bodu (pb) na 5,9 percenta, a v Holandsku o 0,2 pb na 4,2 percenta. Nepriaznivo sa však vyvíjala v Taliansku, kde stúpla o 0,2 pb na 11,1 percenta. OECD o tom informovala v pondelok v správe, ktorú zverejnila na svojej internetovej stránke.

Medzimesačný pokles nezamestnanosti dosiahlo v januári Japonsko, kde sa znížila o 0,3 pb na 2,4 percenta. V USA sa januárová miera nezamestnanosti oproti decembru nezmenila a zostala vo výške 4,1 percenta. Podľa najnovších údajov americká nezamestnanosť na úrovni 4,1 percenta stagnovala aj vo februári.