Agentúra Fitch potvrdila ratingové hodnotenie Enelu

Pridajte názor  Zdroj:

20. 2. 2018 - Dlhodobý emisný rating talianskej energetickej skupiny agentúra ponechala na úrovni BBB+ so stabilným výhľadom.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v utorok potvrdila talianskej energetickej spoločnosti Enel dlhodobý emisný rating (IDR) na úrovni BBB+ so stabilným výhľadom. Potvrdenie hodnotenia úverovej spoľahlivosti firmy podľa agentúry odzrkadľuje to, že v jej podnikateľskom pláne existuje rovnováha medzi rastom a udržateľnosťou zadlženosti.

Podnikateľský plán na roky 2018 až 2020 počíta v budúcom roku so zvýšením zisku pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) na 17,2 mld. eur a v roku 2020 s ďalším rastom na 18,2 mld. eur. V rovnakom období Enel počíta s kapitálovými výdavkami vo výške 14,6 mld. eur, čo znamená nárast oproti pôvodne plánovanej sume 13,7 mld. eur.

Enel spolu s Energetickým a průmyslovým holdingom vlastní spoločnosť Slovak Power Holding BV, ktorá má 66-percentný podiel v Slovenských elektrárňach. Slovenské elektrárne produkujú vyše 70 percent z celkovej výroby elektriny na území Slovenska. Prevádzkujú energetické zdroje s inštalovaným výkonom vyše 4 100 megawattov. Vlastnia 31 vodných, dve atómové, dve tepelné a dve solárne elektrárne.