Čína pritvrdzuje opatrenia proti kryptomenám, ich kurzy padajú

Pridajte názor  Zdroj:

16. 1. 2018 - Čína pritvrdzuje opatrenia proti kryptomenám. Reguláciu v tejto oblasti sprísňuje aj Južná Kórea. Tieto správy mali za následok pád kurzu bitcoinu a ďalších dôležitých digitálnych mien.

Čína pritvrdzuje opatrenia proti kryptomenám. Reguláciu v tejto oblasti sprísňuje aj Južná Kórea. Tieto správy mali za následok pád kurzu bitcoinu a ďalších dôležitých digitálnych mien.

Čínske úrady v rámci pritvrdzovania opatrení proti kryptomenám začali blokovať online platformy a mobilné aplikácie, ktoré umožňujú obchodovanie s digitálnymi menami. Vláda teraz plánuje blokovať prístup k domácim aj zahraničným platformám, ktoré umožňujú centralizované obchodovanie, uviedla agentúra Bloomberg s odvolaním sa na zdroje oboznámené so záležitosťou.

Regulačné úrady po celom svete zamerali svoju pozornosť na bitcoin a ďalšie digitálne meny. Obávajú sa nafukovania špekulatívnych bublín, prania špinavých peňazí a daňových únikov, čo od vlaňajšieho novembra spôsobilo nárast volatility na trhoch s kryptomenami.

Juhokórejský minister financií Kim Dong-yeon vyhlásil, že jednou z možností je stále uzavretie obchodných platforiem pre virtuálne meny, uviedla juhokórejská agentúra Yonhap News.

Kurz bitcoinu podľa indexu CoinDesk v utorok padol až na 11.182,71 USD (-17.7 %) a prvýkrát od 5. decembra klesol pod hranicu 12.000 USD. Neskôr sa mierne zotavil a dostal sa na 12.294 USD (-10 %).

Výrazne v utorok oslabili aj ďalšie dôležité kryptomeny ako ethereum alebo ripple. Kurz etherea v priebehu uplynulých 24 hodín padol o vyše 20 % na 1051,83 USD a kurz ripple sa znížil takmer o 27 % na 1,33 USD, než sa mierne zotavil na 1,50 USD.