Podielové fondy minulý týždeň so zápornými čistými predajmi

Pridajte názor  Zdroj:

10. 1. 2018 - Najvyššie záporné čisté predaje vykázali štruktúrované fondy za takmer 13 mil. eur.

Podielové fondy sa ocitli v uplynulom týždni v červených číslach. Celkové čisté predaje fondov spravovaných členmi Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) dosiahli od 2. januára do 5. januára záporných 7,8 mil. eur. V týždni od 22. decembra do 29. decembra to bolo plusových 16,9 mil. eur. Celkový predaj podielov bol minulý týždeň v objeme 20,5 mil. eur a spätný nákup dosiahol 28,3 mil. eur.

 

Najviac zdrojov pribudlo v zmiešaných fondoch, v ktorých čisté predaje dosiahli 6,2 mil. eur. Druhý najvyšší objem evidovali s odstupom realitné fondy, a to 2,1 mil. eur. V mínuse skončili tri kategórie fondov. Najvyššie záporné čisté predaje vykázali štruktúrované fondy so sumou 12,9 mil. eur.

V rámci správcovských spoločností najvyšší prílev prostriedkov zaznamenali fondy Pioneer Investments s čistými predajmi 2,3 mil. eur. Nasledovala firma Prvá penzijná so sumou 2,2 mil. eur. Naopak, najvyššie záporné čisté predaje vykázali fondy KBC, Global Partners, Horizon (KBC AM) vo výške 13,1 mil. eur.

Podrobné údaje o podielových fondoch v 1. týždni nájdete na:

http://dl.sita.sk/uploads/documents/OPF 2018-01-05.xls