Lukoil posilňuje pozíciu v Rakúsku investíciou 6,2 miliardy eur

Pridajte názor  Zdroj:

22. 12. 2017 - Ruský energetický koncern Lukoil posilňuje svoju viedenskú dcéru Lukoil International navýšením kapitálu o 6,2 miliardy eur.

Ruský energetický koncern Lukoil posilňuje svoju viedenskú dcéru Lukoil International navýšením kapitálu o 6,2 miliardy eur.

Viedeň je pre Lukoil a jeho západoeurópske aktivity dôležitá. Spoločnosť tu zamestnáva 130 ľudí a v roku 2015 dosiahla čisté tržby 217 miliónov eur. Aktuálnejšie údaje nie sú k dispozícii.

Lukoil patrí k najväčším súkromným spoločnostiam v oblasti ťažby a spracovania ropy a zemného plynu. V Rakúsku podniká od roka 1995 a v súčasnosti ho tu zastupujú štyri firmy: Lukoil International, Lukoil Lubricants Europe, Lukoil Technology Services a Licard Euro Services.

Lukoil International zodpovedá za štyri rafinérie v Bulharsku, Taliansku, Holandsku a Rumunsku, 20 sietí čerpacích staníc v Európe, Ázii a USA, ako aj za ťažobné spoločnosti v Európe, Ázii, Afrike a Strednej Amerike.

Lukoil Lubricants Europe sa zaoberá výrobou a distribúciou mazív, európska centrálna sa vo Viedni nachádza od roka 2016.

Licard Euro Services zodpovedá za služby a administratívu pre vydávanie európskych tankovacích kariet skupiny Lukoil.