Letecký prepravca Niki ukončil lety, postihnúť to môže tisíce pasažierov

Pridajte názor  Zdroj:

14. 12. 2017 - Nádeje na rýchlu záchranu prepravcu Niki, ktorý je dcérou zbankrotovanej spoločnosti Air Berlin, boli zmarené v stredu, keď Lufthansa stiahla ponuku na prevzatie firmy Niki.

Tisíce cestujúcich v Európe môžu uviaznuť na letiskách v dôsledku bankrotu rakúskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Niki, ktorá vo štvrtok ukončila svoju činnosť. Nádeje na rýchlu záchranu prepravcu Niku, ktorý je dcérou zbankrotovanej spoločnosti Air Berlin, boli totiž zmarené v stredu, keď Lufthansa stiahla ponuku na prevzatie firmy Niki. Dôvodom bolo to, že s akvizíciou nesúhlasila Európska komisia.

Firma Niki na svojej internetovej stránke zverejnila oznam, v ktorom uviedla, že pasažieri by mali kontaktovať svoje cestovné kancelárie, ak je to možné. Spoločnosť zároveň informovala, že niekoľko iných leteckých spoločností ponúklo prepravu cestujúcich do Nemecka, Rakúska a Švajčiarska za malý poplatok. Rakúsky minister dopravy uviedol, že v najbližších dvoch týždňoch sa môže bankrot Niki dotknúť do 10 tis. pasažierov. Zakladateľ spoločnosti, bývalý pretekár Formuly 1 Niki Lauda, prejavil záujem o spätné odkúpenie firmy.