Koľko zarábajú kolegovia: Zverejniť, či nie?

Pridajte názor  
Koľko zarábajú kolegovia: Zverejniť, či nie?
Zdroj: iDnes
Foto: thinkstock


11. 12. 2017 - Tri tabu v slušnej spoločnosti: náboženské vyznanie, politické presvedčenie a výška mzdy. Ale práve informácia o tom, koľko zarábate, odbúrava nespravodlivosť v odmeňovaní a zvyšuje lojalitu a angažovanosť zamestnancov.

Tabu v otázkach odmeňovania podľa odborníkov dlho nevydrží. Zmena príde nástupom mladej generácie zamestnancov, ktorá nemá strach otázku výšky mzdy a hospodárenia firiem riešiť. Avšak aj doterajšie utajovanie tohto druhu informácií má svojich zástancov, ktorí moderný koncept transparentnosti firiem odmietajú. Odvolávajú sa na komplikovanosť ľudskej povahy a rozdielny rebríček hodnôt. V prípade jednoduchého porovnania dvoch platov sa dopracujeme k tomu, že začneme porovnávať svoju prácu s prácou kolegu. Výplata je podľa psychológov jednoduchá, ľahko pochopiteľná a porovnateľná hodnota, ktorá v  skutočnosti vyjadruje komplex nám ťažko prístupných manažérskych rozhodnutí. Od sympatií, cez objektívny výkon a schopnosti, od faktorov  spravodlivých po faktory náhodné až nespravodlivé. Tak ako v živote, ani v zamestnaní neplatí, že vedieť viac je vždy lepšie. Pokiaľ bude zamestnanec vedieť všetko, čo sa vo firme deje, jeho motivácia a spokojnosť sa tým nezvýši.

Niektoré firmy ale hovoria o trende, ktorý sa postupne udomácňuje v rámci firemnej kultúry. A tým je maximálna otvorenosť. Nie všetci zamestnanci ho však dokážu akceptovať. Väčšia sloboda sa spája s väčšou zodpovednosťou. Zamestnanci si tak už nemusia tajne porovnávať, či dostali zaplatené všetko, na čo majú nárok.

Koľko zarábajú kolegovia: Zverejniť, či nie?

Pri vyšších pozíciách je to už skôr porovnávanie toho, kto je úspešnejší. Niektorí zamestnanci si otázku príjmov starostlivo strážia, predovšetkým z obavy zo závisti. Predovšetkým ak ide o mimoriadne a individuálne odmeny. Niektoré firmy dokonca o odmeňovaní zakazujú hovoriť.
 
Dnes platí, že výška platu je súkromnou informáciou každého z nás a len málo firiem akceptuje, že je to téma na verejnú diskusiu s ostatnými zamestnancami. Ak sú však dobre nastavené transparentné pravidlá, nie je problém odmeny obhájiť. V takom prípade ak na sebe zamestnanec pracuje, postupuje smerom hore nielen v kariérnom rebríčku, ale aj v odmenách.