Rakúska stavebná sporiteľňa S-Bausparkasse prepustí 76 ľudí

Pridajte názor  Zdroj:

27. 10. 2017 - Rakúska stavebná sporiteľňa S-Bausparkasse v súčasnosti prepúšťa väčšie množstvo ľudí. Podľa rakúskych médií sporiteľňa ohlásila Službe pre trh práce (AMS Wien) výpoveď pre 76 z celkovo 273 zamestnancov.

Rakúska stavebná sporiteľňa S-Bausparkasse v súčasnosti prepúšťa väčšie množstvo ľudí. Podľa rakúskych médií sporiteľňa ohlásila Službe pre trh práce (AMS Wien) výpoveď pre 76 z celkovo 273 zamestnancov.

Sporiteľňa preventívne ohlásila tento počet v rámci systému "skorého varovania", keďže ešte nepozná záujem zamestnancov o model skoršieho dôchodku. "V konečnom dôsledku však chceme prepustiť menej ľudí, než sme nahlásili," povedala hovorkyňa S-Bausparkasse.

Nútené prepúšťanie sa dotýka najmä ľudí vo veku nad 55 rokov, ktorí majú nárok na predčasnú penziu. Sporiteľňa ponúka aj firemný podporný dôchodkový model.

Sporiteľňa schválila reorganizačný balík, keďže digitalizácia ponúka zrýchlenie a zjednodušenie procesov. Na konci 1. polroka spracovala S-Bausparkasse celkovo 1.396.424 zmlúv na stavebné sporenie a 73.661 úverových účtov.