AIG očakáva za 3. kvartál stratu zhruba 3 miliardy USD

Pridajte názor  Zdroj: TASR

10. 10. 2017 - Poisťovňa American International Group (AIG) očakáva po nedávnych hurikánoch a zemetraseniach za 3. štvrťrok straty z poistných udalostí vo výške približne 3 miliardy USD (2,55 miliardy eur).

Poisťovňa American International Group (AIG) očakáva po nedávnych hurikánoch a zemetraseniach za 3. štvrťrok straty z poistných udalostí vo výške približne 3 miliardy USD (2,55 miliardy eur).

AIG odhaduje, že za tri mesiace do konca septembra 2017 vykáže v dôsledku prírodných katastrof stratu pred zdanením v rozpätí 2,9 až 3,1 miliardy USD. Dôvodom budú náklady na škody spôsobené hurikánmi Harvey a Irma a zemetraseniami, ktoré postihli Mexiko.

Generálny riaditeľ AIG Brian Dupereault uviedol, že spoločnosť rýchlo zareagovala a vyčlenila peniaze na poistné pohľadávky.

AIG odhaduje, že hurikán Harvey jej spôsobil straty vo výške 1,1 až 1,2 miliardy USD a hurikán Irma za viac ako 1 miliardu USD.

Ďalší hurikán Maria bude stáť poisťovňu 600 až 700 miliónov USD. A zemetrasenia v Mexiku ju vyjdú na zhruba 150 miliónov USD v 3. kvartáli.