Unilever kupuje juhokórejského výrobcu kozmetiky Carver Korea za 2,3 mld. eur

Pridajte názor  Zdroj: TASR

25. 9. 2017 - Britsko-holandský výrobca spotrebiteľského tovaru Unilever kúpi za takmer 2,3 miliardy eur juhokórejskú kozmetickú spoločnosť Carver Korea.

Britsko-holandský výrobca spotrebiteľského tovaru Unilever kúpi za takmer 2,3 miliardy eur juhokórejskú kozmetickú spoločnosť Carver Korea. Od akvizície kórejského výrobcu produktov starostlivosti o pokožku si sľubuje výraznejšiu expanziu v oblasti, ktorá ponúka omnoho vyšší rast než segment potravín.

Unilever oznámil, že za Carver Korea zaplatí doterajším vlastníkom, ktorými sú banka Goldman Sachs, fond Bain Capital a zakladateľ firmy Lee Sang-rok, 2,27 miliardy eur. Táto akvizícia je ďalšou v poradí, predtým Unilever kúpil menších výrobcov z oblasti starostlivosti o pleť a ďalšej kozmetiky.

Vďaka prevzatiu juhokórejskej Carver Korea si Unilever vytvorí dobrú pozíciu na lukratívnom trhu severnej Ázie, ktorý je najväčším trhom v oblasti starostlivosti o pokožku na svete. Kórejské kozmetické značky sú v Ázii žiadané a v posledných rokoch prilákali už viacerých medzinárodných investorov, vrátane francúzskeho výrobcu luxusného tovaru LVMH či americkej kozmetickej spoločnosti Estée Lauder.