Slováci sa cestovať neboja, radšej sa poistia

Diskusia 2  Zdroj: TASR

17. 6. 2017 - Slovenskí dovolenkári sa nezvyknú samostatne informovať o zdravotných rizikách, čím sa líšia od západoeurópskych dovolenkárov.

Slovenskí dovolenkári sa nezvyknú samostatne informovať o zdravotných rizikách, čím sa líšia od západoeurópskych dovolenkárov. Tento druh informácií ovplyvní ich rozhodnutie vycestovať len málokedy. Myslí si to Stanislav Macko, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA).

Pozitívne je, že Slováci myslia na náklady, s ktorými sú zdravotné problémy spojené. "Vedia, že vhodne nastavené životné poistenie a zvolené pripoistenia im v prípade neočakávaných problémov finančne pomôžu vyriešiť alebo zvládnuť ich následky. V lete sú vo väčšej miere ohrozené i deti, pretože sú viac uvoľnené. Najčastejšie, vo vyše 70 %, si deti dôsledkom úrazov zrania končatiny. Potvrdzujú to aj naše interné štatistiky. Prevažne sa stretávame so zlomeninami horných končatín, tržnými ranami, zlomeninami a podvrtnutiami dolných končatín a poraneniami kolien," uvádza Peter Brudňák, generálny riaditeľ NN Životnej poisťovne.

Ako ďalej zdôrazňuje, choroba či úraz dieťaťa môžu mať pritom značný vplyv na rodinný rozpočet. Výpadok príjmu z dôvodu starostlivosti o dieťa počas hospitalizácie a zotavovania môže spôsobiť finančné ťažkosti, najmä ak rodina nemá úspory. Ešte horšie sú prípady, keď má dieťa v dôsledku ťažkého úrazu doživotné následky, ktoré sa trvalo podpíšu pod ekonomickú situáciu rodiny.