Rast objemu spotrebiteľských úverov v USA sa zrýchlil

Pridajte názor  Zdroj: SITA

9. 4. 2017 - Celkový objem spotrebiteľských úverov v krajine vo februári stúpol o 15,2 mld. USD po januárovom raste o 10,9 mld. USD.

Objem úverov, ktoré si vzali americkí spotrebitelia, sa vo februári zvýšil, keďže oživenie využívania kreditných kariet prevážilo nad spomalením rastu študentských úverov a pôžičiek na autá. Celkový objem spotrebiteľských úverov v USA vo februári stúpol o 15,2 mld. USD po januárovom raste o 10,9 mld. USD. Februárový rast objemu úverov bol najsilnejší za tri mesiace. Informoval o tom americký Federálny rezervný systém (Fed).

Pôžičky prostredníctvom kreditných kariet sa vo februári zväčšili o 2,9 mld. USD po tom, ako v januári ich objem klesol. Úvery v kategórii, do ktorej patria pôžičky na autá a študentské úvery, vo februári  stúpli o výrazných 12,3 mld. USD, ale v porovnaní s januárom to bolo spomalenie ich rastu. Celkový objem pôžičiek, ktoré majú spotrebitelia v USA, vo februári stúpol na rekordnú úroveň 3,79 bil. USD. Pravidelná mesačná správa Fed-u o spotrebiteľských úveroch nepokrýva údaje o vývoji hypotekárnych pôžičiek.