Minister dopravy vymenoval za šéfa NDS Jána Ďurišina

Pridajte názor  Zdroj:

22. 12. 2016 - Nový predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Ján Ďurišin uspel vo výberovom konaní. Ide o štvrtého šéfa diaľničiarov v priebehu tohto roku.

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) vymenoval za predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) Jána Ďurišina. Informovala o tom vo štvrtok NDS s tým, že nový šéf spoločnosti uspel v riadnom výberovom konaní. Ide už o štvrtého šéfa diaľničiarov v priebehu tohto roku. Ďurišin na čele NDS vystriedal Juraja Valenta, ktorý bol poverený vedením spoločnosti v septembri tohto roku do výberového konania.

Minister dopravy od nového generálneho riaditeľa NDS očakáva, že zdynamizuje prípravu a výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest a jeho rozhodnutia budú efektívne v prospech úspešnej výstavby. Ďurišin naposledy riadil Spoločnosť pre skladovanie, a. s., ktorá sa zaoberá skladovaním ropy a ropných výrobkov. Uvedenú firmu založili spoločnosť Transpetrol, a. s. (podiel 86,55 %) a Správa štátnych hmotných rezerv SR (13,45 %).

Ďurišin vyštudoval Fakultu ekonomiky a riadenia výrobných odvetví na Ekonomickej univerzite v Bratislave.