Diaľnica D1 bola kvôli hromadnej jehode pred Prahou uzatvorená

Diskusia 2  Zdroj: TASR

6. 8. 2012 - Diaľnica D1 v Českej republike bola dnes ráno v smere na Prahu uzavretá kvôli nehode dvoch nákladných a dvoch osobných áut pri mestečku Mnichovice.

Praha 6. augusta (TASR) - Diaľnica D1 v Českej republike bola dnes ráno v smere na Prahu uzavretá kvôli nehode dvoch nákladných a dvoch osobných áut pri mestečku Mnichovice. Oznámila to agentúra Mediafax na základe dopravných informácií na webe Polície ČR.

Nehoda sa stala okolo 05.00 h na 20. kilometri diaľnice. Najskôr havarovali dve nákladné vozidlá a diaľnica zostala neprejazdná. O chvíľu došlo v mieste k ďalšej nehode dvoch osobných áut. Dopravu policajti odkláňali na 21. kilometri.

Podľa dostupných správ, píše Mediafax, utrpeli dvaja ľudia zranenia; jedného museli z vozidla vyslobodiť privolaní hasiči.

Požiarnici okrem vytiahnutia osoby uväznenej v havarovanom aute zasypali sorbentom únik približne 150 litrov nafty z poškodenej nádrže. Sorbent je látka schopná viazať na seba iné látky, či už plynné, kvapalné, alebo i tuhé z roztokov.

Situácia na mieste bola podľa zasahujúcich hasičov neprehľadná, pretože nehoda bola v dĺžke jedného kilometra. Mnichovice ležia zhruba 29 kilometrov juhovýchodne od centra hlavného mesta ČR.

Krátko po 07.00 h sa podarilo následky zrážky odstrániť a o 07.17 h boli sprejazdnené oba pruhy smerom na Prahu, spresnil Mediafax.