Fico bude hovoriť s opozíciou o situácii v eurozóne

Diskusia 4  Zdroj: SITA

30. 7. 2012 - Predseda opozičnej SDKÚ-DS Pavol Frešo sa na pondelkovom stretnutí politických strán plánuje opýtať premiéra Roberta Fica aj na ochranu druhého piliera.

vyšlo aj v DOM

BRATISLAVA 30. júla (SITA) - Predseda vlády Robert Fico predloží v pondelok na stretnutí predsedov parlamentných politických strán základné východiská k situácii v eurozóne. Na rokovaní v Národnej rade SR sa zúčastnia aj minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, minister financií Peter Kažimír a stály predstaviteľ SR pre EÚ Ivan Korčok. Stretnutie zvolal premiér Fico.

Predseda opozičnej SDKÚ-DS Pavol Frešo sa na pondelkovom stretnutí politických strán plánuje opýtať premiéra Roberta Fica aj na tému ochrany druhého dôchodkového piliera. "Popri podstatných európskych témach považuje SDKÚ-DS za veľmi dôležitú aj tému ochrany peňazí ľudí v druhom pilieri. Víkend som strávil v Stupave, Skalici, v Terchovej, Zázrivej a Dolnom Kubíne a táto téma veľmi rezonuje medzi ľuďmi. Desiatky ľudí ma zastavili s otázkami, čo bude s ich peniazmi," povedal Frešo v pondelok pre agentúru SITA.

Frešo so znepokojením prijal informácie, že vo vláde sa stále zvažuje prijať zákon o druhom pilieri v skrátenom legislatívnom konaní. "Napriek ubezpečeniam pána ministra Jána Richtera, podľa našich informácii, dnes na mimoriadnej vláde sa takýto návrh môže vyskytnúť. Preto sa chcem priamo predsedu vlády pána Fica opýtať, či je to pravda, a či môže vylúčiť tieto kuloárne informácie. Konanie ministra Richtera a celej vlády vo veci druhého piliera budeme ostro sledovať," povedal v pondelok Frešo.