Grécky premiér a minister financií sa nezúčastnia summitu

Diskusia 1  Zdroj: SITA

24. 6. 2012 - Novozvolený grécky premiér Antónis Samarás ani nastupujúci minister financií Vassilís Rápanos sa zo zdravotných dôvodov nezúčastnia na dvojdňovom summite lídrov EÚ, ktorý sa začína vo štvrtok v Bruseli. Summit sa má pritom zaoberať najmä finančnou pomocou krachujúcej ekonomike Grécka.

vyšlo aj v ZAH

ATÉNY 24. júna (SITA, AFP) - Novozvolený grécky premiér Antónis Samarás ani nastupujúci minister financií Vassilís Rápanos sa zo zdravotných dôvodov nezúčastnia na dvojdňovom summite lídrov EÚ, ktorý sa začína vo štvrtok v Bruseli. Summit sa má pritom zaoberať najmä finančnou pomocou krachujúcej ekonomike Grécka. Premiér a minister financií mali s lídrami únie rokovať o zmene niektorých podmienok na získanie úverov od EÚ a Medzinárodného menového fondu. Grécko bude na summite zastupovať minister zahraničia Dimítris Avramópoulos.

Samarás, ktorý nastúpil do kresla predsedu gréckej vlády len minulý týždeň, sa musel v sobotu podrobiť operácii sietnice oka, a je stále v nemocnici. Hospitalizovať museli v piatok aj Rápanosa, ktorý v dôsledku preťaženia organizmu odpadol len niekoľko hodín predtým, ako mal zložiť oficiálnu prísahu člena nového kabinetu.