Eurozóna je silnejšia, zvládne aj prípadný odchod Grécka

Diskusia 2  
Eurozóna je silnejšia, zvládne aj prípadný odchod Grécka
Zdroj: TASR

11. 5. 2012 - Eurozóna je podľa nemeckého ministra financií Wolfganga Schäubleho dnes odolnejšia ako pred dvomi rokmi a v najhoršom prípade zvládne aj odchod Grécka z menovej únie.

Düsseldorf 11. mája (TASR) - Eurozóna je podľa nemeckého ministra financií Wolfganga Schäubleho dnes odolnejšia ako pred dvomi rokmi a v najhoršom prípade zvládne aj odchod Grécka z menovej únie.

"Počas uplynulých dvoch rokov sme sa veľa naučili a vytvorili sme obranné mechanizmy. Nebezpečenstvo prenesenia nákazy na iné krajiny eurozóny sa zmenšilo a eurozóna je celkovo odolnejšia," povedal Schäuble pre nemecký denník Rheinische Post. "Predstavy, že by sme nedokázali v krátkom období reagovať na niečo nepredvídané, je mylná," uviedol spolkový minister financií. "Európa sa tak rýchlo nepotopí."

"Európske krajiny a súkromní investori vyšli Grécku mimoriadne v ústrety. Urobili sme, čo sme mohli." Grécko musí podľa neho pochopiť, že na oplátku musí plniť svoje záväzky. Dodal, že je "nebezpečné predstierať občanom, že existuje iná, jednoduchšia cesta k uzdraveniu Grécka".