Fico podľa SaS vezme všetkým, len nie skutočne bohatým

Pridajte názor  Zdroj: SITA

2. 5. 2012 - Predseda SaS Richard Sulík ocenil, že vláda chce nadviazať na konsolidačné úsilie predchádzajúcej vlády, prekáža mu však, že neponúka funkčné a inteligentné riešenia

vyšlo aj v DOM

BRATISLAVA 2. mája (SITA) - Vláda Roberta Fica siahne na peniaze všetkým ľuďom, okrem skutočne bohatých, ktorí pred zdanením uniknú do daňových rajov, varuje strana SaS. "Nie je pravda, že Robert Fico zoberie len bohatým. Zoberie všetkým - živnostníkom, dohodárom, sporiteľom v druhom pilieri, majiteľom bytov, dedičom, skrátka všetkým vrstvám okrem skutočne bohatých,“ povedal v stredu na brífingu líder liberálov Richard Sulík.

Predseda SaS ocenil, že vláda chce nadviazať na konsolidačné úsilie predchádzajúcej vlády, prekáža mu však, že neponúka funkčné a inteligentné riešenia. "Vláda tu stojí úplne bezradne, nemá riešenia, nevie ako von z konope, ako na jednej strane dosiahnuť konsolidačný cieľ a na druhej strane neobrať ľudí o peniaze," tvrdí. Zdôraznil, že až štyri pätiny konsolidačného úsilia sa budú týkať príjmovej stránky, teda dodatočného zdaňovania, a len jedna pätina úspor na prevádzke štátu. Vzápätí zopakoval slová o tom, že namiesto sľubovaných istôt sa občania dočkajú "rán istoty".

Programové vyhlásenie vláda schválila v piatok 27. apríla, pred parlament sa s ním postaví dnes a požiada o vyjadrenie dôvery. Základný vládny programový dokument neobsahuje konkrétne kroky vlády, prevažne deklaruje ciele, ku ktorým sa chce vláda dostať. O konkrétnych krokoch sa podľa Fica rozhodne až v Rade solidarity a rozvoja, ktorá vznikne po schválení programového vyhlásenia a pozvaní do nej budú sociálni partneri - odbory, zamestnávatelia, ale napríklad aj katolícka cirkev. Na viacerých miestach sa v programovom vyhlásení uvádza, že opatrenia budú prijaté len so súhlasom sociálnych partnerov.

Agentúra SITA vydá k správe video na http://video.sita.sk

Agentúra SITA vydá k správe zvukovú správu na http://audio.sita.sk