Wüstenrot poisťovňa s kvartálnym ziskom 459 tis. eur

Pridajte názor  Zdroj: SITA

24. 4. 2012 - Celková nová produkcia poklesla, predpísané poistné vzrástlo

Wüstenrot poisťovňa dosiahla v prvom kvartáli tohto roka zisk 459 tis. eur pri medziročnom znížení o 27 %. Celková nová produkcia klesla o 23 % na 3,97 mil. eur. Kým nová produkcia v životnom poistení mierne vzrástla, v neživotnom poistení išlo o pokles o 42 % na 1,76 mil. eur. "Zníženie hospodárskeho výsledku, ako aj zníženie novej produkcie neživotného poistenia súvisí so zavedením nového produkčného poistného informačného systému," povedal marketingový špecialista poisťovne Šimon Kollár.

Štvrťročné predpísané poistné bolo v sume 14,71 mil. eur, čo je medziročný takmer dvojpercentný nárast. No rástlo z toho len životné poistenie, a to o 8,3 % na 7,93 mil. eur. Predpis v neživotnom poistení klesol o 4,7 % na 6,78 mil. eur. Motorom rastu predpisu, ako aj novej produkcie v životnom poistení je podľa Kollára naďalej investičné životné poistenie.

Wüstenrot životná poisťovňa pôsobila na Slovensku od roku 1998. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia. Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia.