Miera nezamestnanosti v Taliansku vo februári vzrástla na 9,3 %

Pridajte názor  Zdroj: TASR

2. 4. 2012 - Miera nezamestnanosti v Taliansku aj vo februári vzrástla, už štvrtý mesiac po sebe, a dosiahla najvyššiu úroveň od roku 2004, keď štatistický úrad ISTAT začal zverejňovať mesačné údaje o vývoji na trhu práce.

Rím 2. apríla (TASR) - Miera nezamestnanosti v Taliansku aj vo februári vzrástla, už štvrtý mesiac po sebe, a dosiahla najvyššiu úroveň od roku 2004, keď štatistický úrad ISTAT začal zverejňovať mesačné údaje o vývoji na trhu práce.

Z najnovších štatistík tak vyplýva, že miera nezamestnanosti v tretej najväčšej ekonomike eurozóny sa vo februári 2012 zvýšila na 9,3 % z revidovaných januárových 9,1 %.

Na porovnanie, v rovnakom mesiaci minulého roka dosiahla miera nezamestnanosti v Taliansku 8,1 %.

Vo februári 2012 sa počet obyvateľov v produktívnom veku, ktorí stratili zamestnanie, zvýšil oproti januáru o 1,9 % na 2,35 milióna ľudí. V medziročnom porovnaní v sledovanom období vzrástol o 16,6 %.

Miera nezamestnanosti medzi mladými ľuďmi vo veku 15 až 24 rokov vzrástla vo februári na 31,9 % z januárových 31 % a je tiež najvyššia d začiatku zverejňovania mesačných štatistík.