Slovník často používaných pojmov

  
Slovník často používaných pojmov
Zdroj: PR článok

26. 10. 2011 - Jednou z najdostupnejších pôžičiek je pôžička na zmenku. Od klientov vyžaduje minimum informácií a dokladovaní, no práve preto musíte rátať s vyššou úrokovou sadzbou.

Pôžičku na zmenku využijete najmä v situáciách, keď budete potrebovať požičať peniaze rýchlo a v hotovosti. Väčšinou býva pôžička na zmenku využívaná v prípadoch, keď má dlžník záznam v bankovom registri a preto nemá k dispozícií bežné formy bankových úverov. Pri tomto type pôžičky nepotrebujete potvrdenie o príjme ani ručiteľa. Mali by ste však vedieť, čo zmenka vlastne je. Ide o cenný papier, ktorý Vás zaväzuje zaplatiť majiteľovi zmenky v dohodnutom (určenom) čase a mieste sumu určenú v zmenke. Zmenka musí mať vždy písomnú podobu!

Pokiaľ chcete niečo kúpiť, predať, darovať , prenajať alebo pokiaľ hľadáte či ponúkate prácu, určite využijete inzeráty. V dnešnej dobe je podať inzerát veľmi jednoduché, často stačí len zopár klikov na internete. Takisto prostredníctvom inzerátov môžete sledovať ponuky iných ľudí či firiem. Na internete nájdete také množstvo inzerátov, že z bohatej ponuky si určite vyberiete. A ak ste tým, ktorý inzerát podal, vedzte, že si ho určite prečíta niekoľko desiatok ľudí. Väčšina inzerátov je navyše poskytovaná bezplatne!

Viete, čo odlišuje jednotlivé web stránky? No predsa domény! Doména (doménové meno) sa skladá z 2 až 63 znakov, môže obsahovať písmená, číslice a pomlčku. Domény sú mená počítačových sietí, ktoré sú pripojené do internetu, čiže reprezentujú adresu konkrétneho miesta na internete. Nezabúdajte, že registrovať môžete len takú doménu, ktorá zatiaľ neexistuje. Spôsob registrácie sa líši podľa konkrétnej koncovky (.sk, .com, .cz, .net, .eu a pod.).

Predaj s.r.o. alebo teda predaj ready – made spoločností je určený hlavne pre tých, ktorí nechcú čakať na založenie novej spoločnosti (10-14 pracovných dní). V tomto prípade sa stanete majiteľom predávaných ready made spoločností do 24 hodín. Podľa Vašich požiadaviek sa samozrejme vykonajú všetky zmeny, ktoré si prajete v spoločnosti vykonať (zmena obchodného mena, konateľa, sídla a ďalších vecí). Nemusíte sa obávať – tieto s.r.o. sú platiteľmi dane a nemajú žiadne záväzky ani pohľadávky. Tieto spoločnosti nikdy nepodnikali, čakajú len na to, kedy si ich zakúpite a začnete s nimi podnikať práve Vy!

Zohnať lacné mobilné telefóny, ktoré budú zároveň trendy a kvalitné, či dokonca budú vyhovovať Vašim predstavám vôbec nie je jednoduché! Pritom mobilné telefóny využívame denne: na komunikáciu s priateľmi a rodinou, na surfovanie po internete, fotenie a pod. Sú neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Práve kvôli ich potrebnosti bývajú často v porovnaní s kvalitou a funkciami príliš drahé.

Ak ste majiteľom hocijakého auta, musíte mať podľa zákona uzatvorené a zaplatené povinné zmluvné poistenie (pzp). Nesplnenie tejto povinnosti Vás môže vyjsť poriadne draho! Pri výpočte ceny PZP sa berú do úvahy viaceré kritéria, napríklad aj vek vodiča. Na Slovensku Vám PZP ponúka každoročne okolo 10 poisťovní. Na prvý pohľad sú ceny všetkých poisťovní približne na rovnakej úrovni, no nedajte sa týmto prvým dojmom oklamať! Na základe viacerých kritérií, ktoré zohľadňujú poisťovne sa výsledná cena môže výraznejšie líšiť. Výhodné je uzatvoriť si PZP online, kde budete mať k dispozícii kalkulačku PZP, takže si môžete z pohodlia Vášho domova vypočítať, koľko kde za PZP zaplatíte. Tak prečo by ste nemali šetriť tam, kde môžete?!

Pokiaľ viete, že potrebujete nejakú vec, a viete, že ju nebudete využívať často alebo pravidelne, bolo by nezmyslom kupovať si ju. Oveľa lacnejším a praktickejším riešením v takejto situácie je požičovňa. Jej služby môžete využiť pri najrôznejších veciach. Požičať si môžete autá, motorky, štvorkolky, rôzne náradia a nástroje, šaty a kostýmy, športové potreby, zábavné zariadenia a automaty a mnohé ďalšie veci. V dnešnej dobe si môžete požičať takmer čokoľvek a za prijateľnú cenu. Navyše budete mať k dispozícii bohatý výber!