Správy v kategóriách

Sporenie

Banky
Termínované vklady
DDP
Stavebné sporenie
  

Investovanie

Podielové fondy
Správcovské spoločnosti
Slovenské akcie
Zahraničné akcie
Brokeri
Komodity
 

Poistenie

Poisťovne
Doplnkové dôchodkové poisťovne
Povinné ručenie
  

Úvery

Hypotekárne úvery
Splátkový predaj
Leasing
Pôžičky a úvery
 

Ostatné

Dane
Bývanie
Vzdelanie
Inflácia
Nebankové inštitúcie

Najnovšie správy

Nemecké firmy zvýšili investície v Rusku
TASR - 12:46
Nemecký súkromný sektor aj napriek sankciám zaznamenáva priaznivý vývoj v podnikaní v Rusku. Podľa prezidenta nemecko-ruskej Komory zahraničného obchodu (AHK) Matthiasa Scheppa výhodný kurz rubľa voči euru, ktorý za posledné dva roky oslabil zhruba o polovicu, podporuje investície.
Produkcia vína bude tento rok pravdepodobne jedna z najhorších od r. 2000
TASR - 12:16
Produkcia vína vo svete by tento rok mala klesnúť o viac než 5 % a dosiahnuť jednu z najslabších úrovní za posledných 20 rokov.
Konkurencia a honba za ziskom: Skutočný problém moderného bankovníctva
Pokiaľ ide o voľné trhy a konkurenciu, vždy som bol viac naklonený na stranu myšlienky, že konkurencia je dobrá vec, ktorá efektívnejšie pomáha dosiahnuť výsledky než byrokraticky riadené trhy. Zároveň musíme uznať, že určitá miera regulácie je dobrá vec. Existuje predsa mnoho vecí, ktoré súkromné konkurenčné firmy nechcú, pretože sú všeobecne v rozpore s obchodným modelom založeným za účelom zisku.
Nissan v novembri rozhodne, kde bude vyrábať ďalší Qashqai
TASR - včera o 20:46
Japonská automobilka Nissan Motor na budúci mesiac rozhodne, či bude vyrábať ďalší model Qashqai vo svojom závode v Sunderlande v Británii.
SAP výsledkami za 3. kvartál sklamal Wall Street
TASR - včera o 20:16
Najväčší európsky výrobca softvéru, koncern SAP, svojimi výsledkami za 3. kvartál sklamal trhy, aj keď jeho tržby vzrástli, vďaka vyššiemu obratu v segmente cloudového softvéru.
Podmienky budúceho členstva Británie vo WTO budú závisieť od jej rozchodu s EÚ
TASR - včera o 18:46
Podmienky budúceho členstva Británie v Svetovej obchodnej organizácii (WTO) budú veľmi závisieť od toho, akým spôsobom sa rozíde s Európskou úniou (EÚ).
Ceny ropy sa dnes popoludní ustálili
TASR - včera o 18:46
Ceny ropy sa dnes popoludní ustálili. Trhy tak zareagovali na zastavenie rastu dolára, a tiež na sľub Ruska, že sa pripojí k Organizácii krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), ak sa dohodne na znížení ťažby.
Honeywell zaznamenal v 3. kvartáli pokles zisku, prvý od roku 2011
TASR - včera o 18:31 - Názory čitateľov (1)
Americký priemyselný konglomerát Honeywell International, ktorý je najväčším globálnym výrobcom leteckej elektroniky, dnes oznámil, že jeho zisk v 3.
Colný úrad predal 8,5 tony zhabaných tričiek a tielok za 10.000 eur
TASR - včera o 18:16
Colný úrad Trenčín predal v priamom predaji takmer 94.000 kusov chlapčenských tričiek a tielok, ktoré zhabali pri výkone colného dohľadu.
Stredoeurópske akciové trhy v závere týždňa posilnili
SITA - včera o 18:16
Český index PX stúpol o 0,75 % na 928,28 bodu, maďarský BUX si prilepšil o 0,79 % na 29 572,36 bodu a poľský WIG20 vzrástol o 0,19 % na 1 752,25 bodu.
Strana 1 z 10Staršie