OVB Allfinanz Slovensko, a.s. (PMOVB)

Názory čitateľov
5. 6. 2012   Michal
Zdravím Vás.
Prosím Vás, vie mi niekto seriózne poradiť že aké sa vyplácajú provízie pri sprostredkovaní hypoték ? Jedná sa o ročný objem cca 3 milióny eur. V žiadnom prípade nemám záujem riešiť to cez MLM. Doteraz mi bola ponúknutá provízia na úrovni 1% cez spoločnosť Gepard, je na Slovensku aj niečo zaujímavejšie ? Samozrejme pri spomínaných objemoch. Ďakujem.
5. 6. 2012   radik
záleží dosť od banky, kde sa robí produkcia, ale pri takýchto objemoch sa dá ísť v pohode vyššie aj o 0,2 - až 0,4% - v prípade potreby finsluzby@gmail.com
12. 6. 2012   Maťo
Michal, ak nevstúpiš do nejakej spoločnosti, nikto ti žiadne peniaze nedá.
13. 6. 2012   Michal
Maťo, samozrejme máš pravdu, ale asi si postrehol že robím objem cca 3 000 000 eur, len sme malá spoločnosť a nevenujeme dostatočný dôraz úverom a keď sa už odregistrovať a znovu registrovať, tak nech mám nejaký prehľad. Nerád by som kočoval medzi spoločnosťami. Ďakujem za názor.
4. 6. 2012   anonym
Terapia smerom
www.aktuality.s...
4. 6. 2012   radik
dnes som videl reklamu na zfp v tv - normálne ma to prekvapilo... pokiaľ viem, tak sa skoro rozpadli na slovensku
4. 6. 2012   nataly
O akú reklamu sa jednalo?
4. 6. 2012   anonym
ja už som videl reklamu na všeliaké sračky
4. 6. 2012   domča
Chcem sa opýtať na prácu v OVP Allfinanz ,aké máte s ňou skúsenosti,či kladné alebo záporné.Budem vďačna.
4. 6. 2012   anonym
náá šak čítaj, co sa tu čmára, ná co nevidzíš
6. 6. 2012   anonymus
podľa toho čo si od nej sľubuješ... či to berieš ako niečo popri inej práci alebo to chceš robiť naplno. V prvom rade si treba povedať že do týchto mlm vezmu každého kto má maturitu, vie písať, čítať a pozná malú násobilku :D Tým chcem poukazať na to že tam častokrát skončia ľudia bez dostatočného vzdelania a potom cele "poradenstvo" záleží od serioznosti a odbornosti manažera, čo ty ak nemaš dostatočne ekonomicke vzdelanie nebudeš vedieť posúdiť... OVB je klasická MLM firma v tomto odbore poznám mnoho horších (slabšie portfólio aj províze) a jednu ktorá z mlm fakt stojí za to teda vdaka šírke portfólia, celkom slušného ohotnotenia na mlm a snahe o kvalitu z vedenia firmy. V mlm budeš niekde medzi zamestnancom a szčo, budeš síce riadená manažerom, bude ti pomáhať ale klientov si budeš zhánať sama... po čase sa budeš sama o nich aj starať no stále budeš mať manažera na konzultácie a pomoc. Potom sa rozhodneš či chceš robiť túto pracu ako poradca alebo ako manažer, resp. či to vôbec chceš robiť... Ak sa rozhodneš ist cestou poradcu a budeš dostatočne samostatna bude lepšie najst si typ firmy ktorý nie je mlm... aby si neživila svojou prácou zbytočne veľkú sieť manažerov ak sa nim nehceš statť... Takže ako vidiš je to na dlho, ak nemaš zaklady finančníctva/ekonom iky a natrafiš na neseriozneho manažera môžeš si narobiť problémy ktoré ti za pár 100iek € nebudú stáť, ak budeš mať štastie na seriozneho manažera a finančníctvo ta bude baviť môžeš byť spokojná. No na jedno veľa ľudí zabúda treba si uvedomiť že je to vlastne podnikanie, takže príjem nie je zaručený a strata je možná aj ked pri tejto činnosti skôr minimálna...
4. 6. 2012   nataly
dobrý deň,chcela by som sa opýtať reagovala som na pracovnú ponuku pre OVB Allfinanz Slovensko.Môže mi niekto poradiť ,aké máte skúsenosti s prácou v tejto oblastiĎakujem
8. 6. 2012   anonym
tie najhoršie, nikdy v živote už OVB, je to len o falošných emóciách
10. 6. 2012   maja
Je to podnikatelská činnosť. OVB je nadnárodný holding, ktorý ju len zastrešuje pred NBS, poskytuje informácie, zabezpečuje provízie. Záleží, akého máš manažéra a aká si osobnosť.
Môžeš si to rozbehnúť popri práci, ale stále musíš mať na pamäti, že je to podnikanie. Každý podnikateľ je úspešný iba vtedy, ak má odbyt svojich služieb a ak je dosť vytrvalý. Výhodou OVB je, že kariérový plán je zároveň podnikateľským zámerom, ktorý stačí dopracovať. Ja som sa na vlastnej koži presvedčila, že ak svoju prácu robíš dobre a s cieľom pomôcť, tak sa o svoj príjem nemusíš obávať. Predtým som pracovala v školstve, teraz mám omnoho väčší kľud a niekoľkokrát vyšší príjem. Ja som spokojná a nemenila by som. Stretávam sa aj s iným názorom. Negatívny názor majú spravidla ľudia, ktorí si myslia, že hoci ešte nič nevedia, že budú zarábať nadpriemerné príjmy za pár mesiacov. Lenže v živote nič nie je zadarmo a svoj príjem si musíš zaslúžiť... vydržať v činnosti tak dlho, kým Tvoja práca nezačne prinášať ovocie. Aj tu potrebuješ vstupný kapitál (školenie, prenájom kancelárie, cestovné), ale podstatne menší ako v inom type podnikania. V žiadnom solídnom podnikaní sa nedá zbohatnúť za pár mesiacov... ibaže tu máš istotu, že to po pár rokoch to niekam dotiahneš. V konečnom dôsledku podnikanie je len úspešné alebo neúspešné. OVB má systém na úspešné podnikanie. Tí čo nadávajú neboli úspešní len preto, lebo ho nedodržali. Prajem Ti dobré rozhodnutie.
11. 6. 2012   anonym
dobrý gumydžús, maja
11. 6. 2012   zobudený OVB
Majka, je super že na finančnom trhu existujú ešte takí naivní ľudia ako si ty. Aspoň zostáva väčší priestor pre nás ostatných, ktorí sme tiež pili gumydžús plnými dúškami až raz prišlo vytriezvenie, prebrali sme sa z opice a naliali sme si čistého vína. Ale v konečnom dôsledku ak je Ti milá filantropia, tak kľudne sponzoruj svojim časom a financiami iných a nemysli na seba :-)))
26. 6. 2012   maja
To nie je o naivite, ale o životnom postoji. Áno, kľudne budem svojim časom sponzorovať iných a budem ich učiť zarábať peniaze, lebo odmenou za túto prácu sú moje peniaze... na tom je postavená filozofia OVB. A stav mojich účtov a účtov mojich ľudí hovorí, že je to správna cesta. Takže úspech mi prináša to, že myslím na seba - ale až na druhom mieste.
30. 5. 2012   Zajo
Ako krásne od veci sa náboruje v OVB - źe sprostredkovateľ informácií,Ekonomic ko obchodná spoločnosť zaoberajúca sa nákupom, predajom, auditom a plánovaním obchodných aktivít v rámci SR ale aj celej EÚ. To sú iné haluze :))
www.profesia.sk...
31. 5. 2012   radik
to vieš, pravda je vo hviezdach, hlavne zvýšenie platu po dvoch mesiacoch je akraktívne :-D
29. 5. 2012   anonym
dovno som tu nebol, dík za pobavenie, človekovia
29. 5. 2012   anonym
vraj majú mufkáči nový slogan pre budovanie firmy: "Kodkodák, kodkodák, znesiem vajcia ako klát."
12. 6. 2012   mato
ty musíš byť velky frajer. máš nazory ako 14 ročný chalan. asi máš komplexy a vybijaš si to takto :D
26. 5. 2012   Judr. K.T
Dobry den,dostal som sa na toto forum uplnou nahodou ked som hladal nejake info o poisteni podnikania alebo nejakeho zabezpecenia rizika. Ked som si precital niekolko stran s nazormi fin.poradcov/manaze rov,napadla ma otazka: Preco ked su ludia v tychto firmach taky spokojny, tak ako som si nazrel do udajov svojich zamestnancov, tak 20 z nich co momentalne manualne a tvrdo makaju odislo z podobnich firiem???? Len pre vykreslenie situacie mma skoro 200 zamestnancov sice sa kazdy nadrie ako kon ale ani jeden nema plat pod 1000 eur. A preco teda neostali dalej pracovat pre klientov? Uprimne nejde mi to do hlavy.
27. 5. 2012   radik
:-D, nuž zamestnávam 30 ľudí a aj keď robím stále finančné poradenstvo, nikdy som nezamestnal človeka, ktorý mi napísal do životopisu, že je aktívny finančný poradca - ak sa niekomu darí v danom biznise a niekoľko babeniek sa dušovalo, že im to ide ako po masle, prečo si hľadajú inú prácu? Realita je taká, že väčšina ľudí zarába absolútny prdlias, o tzv. daňovej optimalizácii, ktorú vraj ponúkajú vedia druhý prdlajs, o účtovníctve tretí prdlajs (hlavne chú radiť podnikateľom :-) ,o produktoch štvrtý prdlajs atď..... a k tomu ešte ani nie sú ochotní priznať si to, len pred svojim okolým strúhajú hrdinov, večne usmiatych, v skutočnosti žijúcich na dlh - to ich ako prvé totiž naučia. Finančné mlm budujú v očiach svojich ovečiek, resp. u väčšiny klientov vzdušné zámky, založené na snoch, len realita je iná - v ovb zarába maximálne 200 ľudí tak, že sú schopní raz za 4 roky kúpiť si nové auto, nehnuteľnosť, resp. rozumne investovať finančné prostriedky a to sa bavíme o firme s najväčším podielom na trhu, s najväčšim počtom poradcov, pričom poradcovia často zarábajú menej peňazí ako ich klienti :-D...Ale to nie je len problém finančných mlm, ale aj iných mlm systémov - včera som bol večer u klientov a zároveň som si skontroloval svoje prevádzky v ružomberku, narazil som na chlapíka, ktorý prevádzkuje 3 mlm a na moju úprimnú otázku, ako sa mu darí, povedal mi, že z každého mlm má tak 1.000 eur - možno je to úspech, možno nie, ale ak si vezmem do úvahy, že je hlavou všetkých tých systémov, koľko zarábajú jeho ľudia?... a to som ho ešte naštval s tým, že mohol mať hypo za 4,1%, keby zavolal, namiesto toho ho nakecal jeho kamoš vo vub na 5% :-D. Neriešte ľudí, ktorí hovoria, že sa im darí v mlm, tých je tak málo, že ich len ťažko stretnete u seba vo firme na pohovore :-D, to platí o nás všetkých, ktorí vieme vytvoriť pracovné miesto a garantovať ľuďom určitý príjem mesačne. Čo hľadáte ohľadom poistenia?
27. 5. 2012   Judr. K.T
Dakujem za odpoved, mam pocit ze viete o com hovorite, mna to zaujimalo z toho dovodu hlavne ze aj mam alebo mal som kamarata ktory teda tiez viedol taku strukturu, vysedaval po kavickach cele dni,tvaril sa ako Onasis potom nasadol do mercedesu ktori mal na lizing.. nehovorim aj ja si uz mozem dovolit posediet na tej kave a mam tiez medveda za 3 melony ale ma uz 4 rok a najazdene skoro 400tisic km. .... a jemu pri tom plakali deti od hladu a manzelka bola zufala ze aky odlud sa z neho stal.Potom prisiel a zrazu ze ci ho nezamestnam ale ved ked mal prijem okolo 3-4000 Eur mesacne preco ides ku mne robit podradnu robotu ??
Ale mozno ako si precital tu na fore ako sa ludia menia a prezliekaju kabaty tak asi som to trosku pochopil.
Zaujimal som sa o obdobu nejakeho poistenia poskodenia zodpovednosti zamestnavatelovi, ale slo by nie zamestnavatelovi ale odberatelovi.
27. 5. 2012   radik
v poradenstve sa ľuďom nakecá, že majú na všetko, tak si nakúpia luxusné limuzíny, aby ukázali ostatným svoj úspech, realita je však trocha iná - je to skrátka hra ich nadriadených s nimi, lebo sa už dávno zistilo, že zadĺžený človek dáva lepšie výkony bez ohľadu na spôsoby, ako ich dosiahnem, storná hovoria o kvalite takto postaveného biznisu :-( ....
Zodpovednosťou za škodu spôsobenú pri výkone povolania je popísaná Zákonníkom práve, konkrétne v 8. časti a produkty poisťovní vlastne vychádzajú pri zodpovednosti zamestnanca z tejto legislatívny, len celé to funguje na bázy zamestnanec - zamestnávateľ - pokiaľ Vaši zamestnanci nie sú v žiadnom právnom vzťahu k odberateľovi, resp. nespôsobili škodu úmyselne, iný právny subjekt len ťažko od nich škodu vymôže za výkon pracovnej činnosti v mene Vašej spoločnosti. Skúste dať príklad, možno cez to by sa dala nájsť určitá skulina, resp. zodpovedajúci produkt, pokiaľ nechcete to dávať verejne, napíšte na finsluzby@gmail.com
29. 5. 2012   o
JUDr. K.T, robím v sprostredkovaní už 13. rok a som spokojný aj ja, aj moji klienti. Teda 99 % robím majekové poistenie a hlavne firmy. Začínal som v MLM. Bolo to len o emóciách. Emócie sú na to, aby ľudia makali, než im dôjde, že chlieb nie je za bankové jednotky, ale za peniaze. Keď im to dôjde, buď zarábajú a ostanú, keď nezarábajú, odídu. Štatistika nepustí. Sprostredkovanie je o podnikaní. Na trhu je možno menej ako 4% podnikateľských typov, 96% zamestnaneckých typov. Ďalej štatistika hovorí: Ak chceš vybudovať štruktúru MLM, zo 100% ti určite odíde 80%, 16% si privirobí a a možno 4 % to považujú za živnosť. V MLM potrebuješ mať minimálne 50 makáčov pod sebou, čiže musíš najskôr do firmy pozvať 1200 ľudí, aby to skúsili a aby si z nich udržal 50 kusov. Pri tejto štastistike jednoznačne musel každý Slovák preliezť MLM systémom. Aby ľudia začali zarábať skôr, než im toto všetko doklapne, musia ich naliať gumydžúsom a vystreliť do terénu, aj keď sú blbí ako tága. Potom klientom natárajú tie pičoviny lúčne, čo im nalejú na školeniach a porobia blbostí, z ktorých nahrabe peniaze systém a klientovi predá niečo iné, než mu pod vplyvom gumydžúsu ospieva, pritom pod vplyvom gumydžúsu ani nevie, čo napáchal.
30. 5. 2012   anonym
vidim ze mas osobne velke skusenosti s nalievanim gumydzusu do hlav chudakov
31. 5. 2012   o
Jednoznačne s tebou môžem len a len súhlasiť. Niet pre mňa väčšieho pôžitku, ako odrbať gumydžúsom nadrogovanéhu drbka. Niekto to predsa musí robiť!
26. 6. 2012   maja
Zaujímavé čítanie:-) a generalizovanie. Pravdepodobne potrebujete poistenie právnej zodpovednosti. Na základe uvedených informácí neviem posúdiť presne, ktorý produkt by riešil Vašu situáciu, lebo hoci sa to volá rovnako, v rôznych firmách (poisťovacích spoločnostiach) to má iné parametre. Neviem, čím sa zapodieva Vaša firma a aké parametre má mať poistenie... ale skúste Wustenrot. (To máte bonus zadarmo :-).) Pán "radik" nemá jasno medzi obsahom pojmov "finančný poradca" a "finančný sprostredkovateľ".. . ani daňová optimalizácia ani účtovníctvo do týchto činností nepatria... a podľa Vašej reakcie v tom nemáte jasno ani Vy. Takže páni, vykašlite sa na to a venujte sa radšej tomu, čomu rozumiete.
28. 5. 2012   Petra
A to ešte mnohí majú na krku ekekúcie, dlhy v sociálke a zdravotke. Stačí si kliknúť na internet. Takíto robia OVB úplne tú najexkluzívnejšiu reklamu. napríklad pájn Peter Horváth z Ružomberskej gardy OVB. Vozí sa na Volve a je úplne v sračkách, rekrutuje ale ako divý. V meste hádam nie je človek, ktorého by neooebal. Na Facebooku má že absolvoval univerzitu v San Galene voˇSvajčiarsku, to je akási ich fiktívna škola. Realita je taká, že neviem či má matúru a vo Švajčiarsku zrejme nebol ani cez Google :) Jeden známy keď sme sa o ňom rozprávali, tak mi povedal že spolupráca ho stála asi 5000 EUR, ktoré stratil vďaka volakemu produktu čo mal splácať hypotéku. Mňa tiež lákali do ich sekty, ale som sa rýchlo porúčala, ked som videla kolká bije.
28. 5. 2012   Jozef
Stačí kuknúť :) www.kritik.sk/c...
31. 5. 2012   Peto
Ahoj Petra som rád že píšeš na moju Osobu prečo neprídeš vipiť ku mne kávičku rad sa stebou stretnem a pokeciam o tom že tie klamstvá čo píšeš na moje meno sa nedajú ani čítať a ked už chceš ohovárať tak si najprv zistit fakty.napíš zavolaj som Ti konkrétne k dispozícii.a ak neprestaneš pisať o mne klamstvá tak to bude mať súdnu dohru to Ti garantujem.dakujem že si vďaka tebe rastiem dakujem
31. 5. 2012   Jozef
Peto, ved Tvoja dlžoba na sociálke je len necelých 4 000 eur, tak čo sa vzrušuješ
1. 6. 2012   anonym
pod rastom myslíš rast dlhu alebo rast svojho ega, resp. svojej postavy? nebuď labuď, posúď sa s ňou...
15. 1. 2014   andrea
absolven univerzity vo svajciarsku, by asi nenapisal VIPIT KAVICKU s makkym I :-DDDD
27. 5. 2012   anonym
No... a nebude to mať súvis s tým, že ideálna komodita pre MLM je nejaký jednoduchý produkt? A tým finančné poradenstvo určite nie je. Možno bolo kedysi a vtedy OVB išlo prudko hore. Nie v Nemecku, ale tam, kde sa finančný trh len formoval a predaj (nie poradenstvo) šli na silne osekaných základných produktoch. Ale teraz už nastúpili tri zložitosti: finančných produktov, legislatívnych podmienok poradenstva a do tretice - tí smradi klienti sú akýsi finančne vzdelanejší a hocikomu sa už nedovolia vysrať sa im do peňaženky. No a preto MLM skomírajú (viď OVB) a poradcovia živoria. Dobre žijú len tí, čo sa ešte vezú na vlne zotrvačnosti tvorenou zadubenosťou tých dole. Našťastie sa likvidujú sami, lebo si zvykli na hovnorobenie, za chvíľu ich doženú storná a odchody ľudí inde a padnú na nos. Našťastie. No a v neposlednom rade - "napomôže" i globálny ekonomický vývoj. Mimochodom - ak dáte svojim 200 ľuďom zarobiť 1000€ a viac, ste dobrá firma - klobúk dolu.
novšie15/334staršie