Meny - spravodajstvo

Spoločná európska mena oproti doláru posilnila
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen
Tempo rastu aktivity súkromného sektora eurozóny sa v marci nečakane zrýchlilo
TASR - 24. 3. 2017
Tempo rast aktivity súkromného sektora eurozóny sa v marci nečakane zrýchlilo a dosiahlo najvyššiu úroveň za takmer šesť rokov.
Dokáže Trump ovplyvniť politiku ECB? Dokáže
- 24. 3. 2017 - Názory čitateľov (1)
Vláda Donalda Trumpa bude svojimi krokmi nútiť ECB do expanzívnejšej monetárnej politiky. Brzdou by mohli byť len obavy z reakcie prezidenta Trumpa na oslabujúci kurz eura k doláru.
Holandská ekonomika v 4. kvartáli vzrástla o 0,6 %
TASR - 24. 3. 2017
Tempo rastu holandskej ekonomiky sa v poslednom štvrťroku 2016 spomalilo, ale o niečo menej, ako naznačovali predbežné údaje.
Európska únia a euro prinášajú úplne iné efekty, ako sa od nich čakalo
Ekonomika Európskej únie (EÚ) dlhodobo stagnuje a tak únia, ako aj euro prinášajú úplne iné efekty, ako sa od nich očakávalo.
Dolár stúpol voči jenu aj oproti euru
SITA - 23. 3. 2017
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen
Zotavovanie hospodárstva eurozóny naberá na sile
TASR - 23. 3. 2017
Zotavovanie hospodárstva eurozóny naberá stabilne na sile. Tento trend, teda posilňovanie hospodárskeho rastu, bude pravdepodobne pokračovať aj v nasledujúcom období.
ECB ešte nezačne ukončovať monetárne stimuly, uviedol Villeroy de Galhau
Ešte nenastal čas, aby Európska centrálna banka (ECB) začala ukončovať monetárne stimuly. A to aj napriek tomu, že tempo rastu spotrebiteľských cien sa nachádza v blízkosti inflačného cieľa a tempo oživovania ekonomiky naberá na dynamike, uviedol člen Rady guvernérov ECB Francois Villeroy de Galhau.
Tržby gréckych priemyselných firiem v januári stúpli o 26,9 %
Januárové tržby gréckych priemyselných podnikov na domácom trhu oproti rovnakému mesiacu vlaňajška vzrástli o 19,9 percenta a tržby za export tovarov sa zväčšili o 36,4 percenta
Dublin je najlepšou destináciou v EÚ na presídlenie bánk z Británie
TASR - 22. 3. 2017
Írsky Dublin je najlepšou destináciu v Európskej únii (EÚ) na presídlenie časti bankových operácií z Británie po brexite.
Strana 1 z 10Staršie